معرفی فرماندار بمپور

رسانه جدید

ابراهیم افرازه به سال ۱۳۴۲ در روستای توردان از توابع شهرستان بمپور متولد شد .

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در ایرانشهر و بمپور سپری نمود، دوره متوسطه را در هنرستان کشاورزی بمپور و زابل در حال تحصیل بود که احساس تکلیف کرد تا جهت شرکت در دفاع مقدس به بسیج پیوسته و پس از سپری کردن دوره آموزشی روانه جبهه های جنگ شود.

وی در آبان ماه ۱۳۶۱ از طریق بسیج زابل به جبهه های جنگ حق علیه باطل اعزام شد. کمتر از شش ماه از حضورش در جبهه نمی گذشت، که در تاریخ
۱۳۶۲/۱/۲۲ در جبهه ی فکه، در عملیات والفجر به اسارت دشمن بعثی در آمد.

۹۰ ماه دوران سخت و طاقت در اردوگاه های موصل ۱ و ۴ به سر آمد و جوان جسور و برومند دیروز با ۴۵ درصد جانبازی و اما با صلابت و استوار به آغوش میهن اسلامی بازگشت.
در بازگشت به وطن پس از اخذ دیپلم از مجتمع ایثارگران زاهدان در سال ۱۳۷۱ به عنوان کارمند بخشداری بمپور به استخدام استانداری سیستان و بلوچستان در آمد و در حین خدمت موفق به اخذ مدرک لیسانس زبان و ادبیات فارسی و در سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل گردید .

با توجه به درایت و شایستگی های که داشت ، در سال ۱۳۷۹ بعنوان بخشدار بمپور منصوب گردید و تا سال ۱۳۸۵ در این پست خدمت می کردند؛ از  آن سال به بعد، او ابتدا به عنوان بخشدار مرکزی شهرستان راسک و سپس به سمت معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان های راسک و ایرانشهر، مدیرکل بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان خدمت نموده است.