کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بمپور تشکیل جلسه داد

کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بمپور تشکیل جلسه داد

کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بمپور با موضوع کرونا ویروس و بیماری های حاد تنفسی در محل فرمانداری بمپور تشکیل جلسه داد.

کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان 14بهمن ماه جهت برنامه ریزی در خصوص پیشگیری و جلوگیری از ورود کرونا ویروس و آمادگی لازم و همچنین همکاری بین تمامی ادارات شهرستان با حضور فرماندار محترم، بخشداران، رییس مرکز بهداشت شهرستان  بمپور و سایر روسای دستگاه های اجرایی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در این جلسه دکتر امیریان گزارشی از عملکرد و پیشگیری و آخرین اخبار در رابطه با ویروس کرونا در جهان و همچنین ضرورت آمادگی مقابله با بیماری در استان و شهرستان ارائه نمود و اظهار داشت جهت مقابله با بیماری و جلوگیری از انتقال بیماری تدابیر لازم بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

این مسوول بیان داشت: اطلاع رسانی گسترده و افزایش آگاهی عموم مردم در این زمینه بسیار کارساز است و صدا و سیما،نشریات و خبرگزاری ها میبایست در این خصوص همت ویژه به خرج دهند و مردم را آگاه سازند.

در ادامه آقای فرماندار بیان داشتند:مردم در تماس با سطح آلوده  یا به محض اراباط با افراد دیگر باید 15 تا 30 ثانیه دست خود را با آب و صابون بشویند یا با محلول ضد عفونی کننده و الکل دار که در همه جا  قابل دسترسی است ضد عفونی کنند.

ایشان در ادامه افزودند:علائم سرماخوردگی با ویروس کرونا یکی میباشد آنچه در ابتلا به ویروس کرونا مهم است این است که فرد در دو هفته گذشته کجا بوده با چه کسی و برای چه مدتی در تماس بوده است در نتیجه شاخص مکان،فرد و  زمان در این خصوص بسیار مهم است.

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۱۲

شعار سال