نشست هم اندیشی هنرمندان جوان شهرستان بمپور با فرماندارمحترم

نشست هم اندیشی هنرمندان جوان شهرستان بمپور با فرماندارمحترم
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بمپور این نشست پنجشنبه مورخ ۹۹/۷/۱۰ به ریاست فرماندار محترم حاج ابراهیم افرازه برگزار گردید.
 
درابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، عبدالرحمن نورزهی ریاست فرهنگ و ارشاداسلامی ضمن توضیحاتی در خصوص تمدن بمپور و سابقه ی فرهنگ‌و هنر و وجود ظرفیت هنرمندان توضیحاتی را ارائه نمودند و تاکید داشتند هنرمندان در صندوق اعتباری هنر ثبت نام نمایند و همچنین به جهت ثبت موسسات تک منظوره و چند منظوره اقدام‌کنند.
 
سعید ناروئی مشاور جوان فرماندار درخصوص کارگروه های جوانان که درشهرستان تشکیل شده توضیحاتی را ارائه دادند که  یکی از این کارگروه ها،کارگروه فرهنگ و هنر جوانان می باشد و هدف از تشکیل کارگروه ها شناسایی و استفاده از پتانسیل های جوانان و همچنین مطرح شدن پیشنهادات، مطالبات  و برنامه ریزی جهت همدلی و پیشرفت جوانان می باشد.
 
عبدالحمید خدایاری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جوانان خواستند در خصوص مطالبه گری محدود نباشند،وی ادامه داد میراث فرهنگی عقبه ی فرهنگ است و برگرفته از فرهنک و‌هنر می باشد و از جوانان خواستند انجمن های میراث فرهنگی در بمپور فعال شوند.
 
همچنین هنرمندان جوان بمپوری مطالبات و پیشنهاداتی را که در حوزه هنر و فرهنگ بود مطرح نمودند.
 
در پایان افرازه فرماندارمحترم شهادت سه تن از سبز پوشان مدافع امنیت که در همین هفته به شهادت رسیدند را به محضر مقام معظم رهبری، مردم جمهوری اسلامی و بالاخص خانواده آن عزیزان تسلیت و تبریک عرض کردند و در خصوص حادثه اخیر افزودند: افرادی که چنین جنایت هایی را با اسلحه های غیرمجاز انجام می دهند هیچ کدام از آن ها کاری به جایی پیش نمیبرنند جز ازبین رفتن خودشان و این مشکل فرهنگی باید حل شود ایشان اظهار نمودند جوانان آینده سازان کشور میباشند و حضور فعال جوانان بمپوری در عرصه های مختلف برای ما حائز اهمیت است و خوشحالیم که در جمع شما حضور دارم ما پذیرای مطالبات جوانان میباشیم و با توجه به پتانسیل های که در این منطقه وجود دارد و قرارگرفتن بمپوردر مسیر چهارراه که یکی از شاخص های توسعه می باشد. 
 
ایشان  بر وجود دو سردار شهید، سردار شهید یاسر بهشتی و سردار شهیدولی فتح مرادی، هنرمندانی همچون استاد شیرمحمداسپندار، مهرداد بامری و مرحوم مهتاب نوروزی هنرمند سوزن دوز تاکید کردند.  
افرازه در بخش دیگری از سخنان خود بر این موضوع اشاره نمود که ما باید خودمان را باور کنیم و دست به دست هم دهیم که  باعث رشد هرچه بهتر  شهرستان بمپور باشیم؛ ایشان در ادامه به مطالبات هنرمندان پاسخ دادند.
 
۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵

شعار سال