شنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱۹:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۰۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون امنیتی و انتظامی استانداری:

پایان آذر ماه آخرین مهلت واکسیناسیون کارکنان دستگاه های اجرایی استان است

معاون امنیتی و انتظامی استانداری گفت: کارکنان دستگاه‌های اجرایی تنها تا پایان آذرماه برای انجام واکسیناسیون مهلت دارند و تا پایان این ماه در این حوزه باید به پوشش صددرصدی برسیم.

پایان آذر ماه آخرین مهلت واکسیناسیون کارکنان دستگاه های اجرایی استان است
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۳۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمدهادی مرعشی "معاون امنیتی و انتظامی استانداری" در جلسه مدیریت و مقابله با کرونا، با تاکید بر پوشش صددرصدی واکسیناسیون گفت: با توجه به پیدایش سویه جدید امیکرون در برخی کشورها ،تلاش برای پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون باید انجام شود.

مرعشی افزود:مهلت واکسیناسیون نیروهای دستگاههای اجرایی تا پایان آذرماه است و در فرصت باقیمانده باید به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسن در این حوزه برسیم.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری گفت: طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا از ۱۵ آذر به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز می شود تا شاهد شیوه جدیدی از نظارت بر موضوع کرونا و دستورالعمل های بهداشتی و مدیریت محدودیت ها و ممنوعیت های حوزه کرونا باشیم.

وی افزود: این سامانه تحت عنوان "سامانه امید" نظام مدیریت بیماری کرونا را در بستر سامانه قرار می دهد و به بهره گیری، پیشگیری و کنترل هوشمند بیماری از طریق تبادل اطلاعات برخط در بستر سامانه می پردازد.

شهرکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: در بخش واکسیناسیون در ۱۶ شهرستان میانگین واکسیناسیون بین ۸۰ تا ۸۹ درصد و در ۸ شهرستان بین ۷۰ و ۷۸ درصد و در دو شهرستان میانگین پوشش واکسیناسیون ۵۴ درصد است.

وی افزود: بیشترین عملکرد پوشش واکسن در هفته گذشته با هفت درصد جهش در حوزه سراوان انجام شده و شهرستان سیب و سوران در پوشش واکسیناسیون نیز رتبه دار است.

شهرکی افزود: در پوشش واکسیناسیون در مجموعه دستگاه‌های اجرایی ۹۷.۷ درصد در دوز اول و در دوز دوم ۷۴.۵ درصد رقم خورده است.

هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه اظهار داشت: علاوه بر افزایش پوشش واکسیناسیون، باید درصد حفاظت فردی را به لحاظ سایر موارد از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک افزایش دهیم و همه دستگاههای دست اندرکار در این زمینه باید تلاش کنند چرا که با پیدایش سویه جدید امیکرون، احتمال ورود این سویه به کشور ۱۰۰ درصدی خواهد بود و باید سایر عوامل حفاظتی را افزایش دهیم.

تعداد بازدید : ۵۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال