یکشنبه / ۲۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۴۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان:

همکاری سخاوتمندانه ایران در پناه دادن به مردم مظلوم افغانستان ستودنی است

کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در بازدید از روند عملیات ساخت اردوگاه اسکان موقت پناهندگان در نیاتک زابل گفت: همکاری سخاوتمندانه ایران در پناه دادن به مردم مظلوم افغانستان ستودنی است.

همکاری سخاوتمندانه ایران در پناه دادن به مردم مظلوم افغانستان ستودنی است
(یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۲:۲۰
به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان، فلیپو گراندی "کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان" و هئیت همراه در بازدید از روند عملیات احداث اردوگاه اسکان موقت پناهندگان در نیاتک زابل گفت:نهادهای بین المللی در امور پناهندگان در کنار کشور ایران هستند.

گراندی کمیسر عالی سازمان ملل متحد گفت:سازمان ملل در امور پناهندگان با دولت جمهوری اسلامی همکاری خواهد کرد.

وی گفت:برای ساخت یک سایت در نیاتک ۱۱ میلیون دلار اعتبار در نظر گرفته شده است که بیش از نیمی از آن توسط کمیسار عالی سازمان ملل متحد تامین شده است.

وی بیان کرد:در این سایت قرار است در کنار پناهندگی؛ موضوعاتی مانند بهداشت، آموزش و معیشت این افراد مورد توجه و تمرکز قرار گیرد.

این مقام با بیان اینکه همکاری سخاوتمدانه ایران در پناه دادن به مردم مظلوم افغانستان ستودنی است، گفت:مسائل و مشکلات کشورهای مختلف توسط سازمان ملل متحد رصد می شود.

وی افزود:همچنین سازمان ملل در تلاش است تا ثبات به کشور افغانستان نیز بازگردد.

گفتنی است؛ فلیپو گراندی کمیسر عالی آژانس بین المللی امور پناهندگان سازمان ملل به همراه هیاتی وارد استان شده بود و مورد استقبال معاون امور امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان قرار گرفت و پس از برگزاری نشستی به ریاست محمدهادی مرعشی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری، به منظور بازدید از محل احداث اردوگاه پناهندگان افغانی در نیاتک، عازم منطقه سیستان شد.
تعداد بازدید : ۵۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال