چهارشنبه / ۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۵۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مانعی بر سر راه سرمایه گذاران در سیستان و بلوچستان وجود ندارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ مانعی بر سر راه سرمایه‌گذاران در این استان وجود ندارد و همه دستگاه اجرایی هدف آن‌ها تنها جذب سرمایه‌گذار باید باشد.

مانعی بر سر راه سرمایه گذاران در سیستان و بلوچستان وجود ندارد
(چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰) ۱۱:۲۴

حسین مدرس خیابانی شامگاه سه‌شنبه در نشست جذب سرمایه‌گذاری سیستان و بلوچستان اظهارداشت: همه مدیران استان عزمشان جزم است تا از سرمایه‌گذاران حمایت کنند زیرا بستر سرمایه‌گذاری در استان آماده هست و هیچ مانعی در سر راه سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

وی افزود: امروز سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی در صدر کارهای استان قرار دارد و در کنار طرح‌های بزرگ و عظیم، سرمایه‌گذاری صنایع خرد و صنایع دستی و مشاغل کوچک هم را نیز داریم که برای ما اهمیت دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مدیران دستگاه‌های مربوطه یک روز را به‌صورت ثابت برای پاسخگویی به ارباب‌رجوع و تسریع در امور سرمایه‌گذاران در محل مرکز جذب سرمایه‌گذاری این استان حضور داشته باشند.

وی بیان کرد: فعالیت مرکز جذب سرمایه‌گذاری حداکثر تا یک هفته آینده آغاز و درگاه اینترنتی هم برای تسریع در انجام خدمات سرمایه‌گذاری و آشنایی با مجموعه ضوابط و صدور مجوزها هم راه‌اندازی شود.

مدرس خیابانی بیان کرد: پیشرفت زمانی حاصل می‌شود که همه شاخص‌های توسعه کشور به حداکثر برسد و ما روز یا هفته‌ای نیست که در این رابطه بحث نکنیم لذا سرمایه‌گذاری و ورود سرمایه‌گذار برای برای رسیدن به این توسعه اهمیت زیادی دارد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی که صاحبان اعطای مجوز سرمایه‌گذاری هستند باید تلاش کنند و نباید سرمایه‌گذران را در اتاق‌های تودرتوی دستگاه‌های دولتی سردرگم کنیم لذا باید تمام موانع سرمایه‌گذاری در استان برطرف شود.

استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد: واگذاری اختیارات از مدیران دستگاه‌ها در مرکز استان به شهرستان نیز باید انجام شود تا سرمایه‌گذران به راحتی بتوانند فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان اتفاق بیافتد معضل بیکاری، معیشت، امنیت و معضلات موادمخدر در استان حل خواهد شد.

مدرس خیابانی افزود: سرمایه‌گذاران در سیستان‌ و بلوچستان می‌توانند بدون هیچ مانع و در کمترین فرصت نسبت‌به اخذ مجوز سرمایه گذاری اقدام و کار خود را آغاز کنند.

مرتضوی مدیرکل اقتصاد دارایی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به راه‌اندازی ساختمان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گفت: این ساختمان دارای ۶ اتاق و ۱۲ نماینده از دستگاه‌های اجرایی شامل ادارات صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، آب فاضلاب، برق، گاز، منابع طبیعی و محیط‌ زیست حضور دارند.

بنابراین گزارش به دستور استاندار و با همکاری شهرداری زاهدان قرار شد که پنج بازارچه میوه و تره‌بار در پنج منطقه شهر زاهدان جهت دسترسی آسان مردم به میادین میوه و تره‌بار راه‌اندازی شود.

تعداد بازدید : ۴۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال