چهارشنبه / ۸ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۸۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

معاون استاندار: دستگاه های اجرایی استان با تمام توان از سمن ها حمایت کنند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد؛ بخش مهمی از بدنه مردم، برای مردم و همراه و همگام دولت هستند، لذا دستگاه‌های اجرایی استان موظفند؛ با تمام توان و امکانات از این سازمان های مردمی حمایت و شرایط را برای خدمات رسانی آنان تسهیل کنند.

معاون استاندار: دستگاه های اجرایی استان با تمام توان از سمن ها حمایت کنند
(چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰) ۱۲:۵۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در "نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد استان" اظهار داشت: در همه صحنه‌ها به ویژه حوادث و بحران های اخیر به ویژه در خصوص کنترل و مقابله با بیماری کرونا حضور سازمان های مردم نهاد و مشارکت دادن خیرین و گروه‌های جهادی بسیار موثر و منشا تحول در خدمات رسانی بهتر به مردم بود.

وی افزود: در گام دوم انقلاب، مردم به ویژه در استان سیستان و بلوچستان با باور و ایمان خودشان به انقلاب اسلامی و با حضور پرشور در انتخابات، نشان دادند؛ علیرغم تحمل مشکلات و دغدغه‌های فراوان از شمال تا جنوب استان باز هم قدردان این وحدت و امنیت استان هستند و نسبت به آرمان‌های نظام علاقه مندی و وفاداری خود را به اثبات رسانده اند.

رحمدل بامری در ادامه به بحث آسیب های اجتماعی و نقش موثر و تعیین‌کننده سمن ها اشاره کرد و گفت: سمن ها به طور ویژه در قبال آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد، حاشیه نشینی، بیکاری و بازماندگان از تحصیل تکالیفی دارند تا از این طریق، در شرایط سخت تحریم اقتصادی کشور به این اقشار آسیب پذیر و نیازمند حمایت، کمک شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در ادامه به تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر مشارکت خیرین پیرامون به سه موضوع؛ آبرسانی روستایی، آموزش و بهداشت اشاره کرد و افزود: استفاده از توان خیرین و مجموعه‌های اثر گذار جهت تکمیل و ساماندهی طرح های نیمه تمام در این سه حوزه ضرورت دارد.

بامری همچنین به لزوم توانمندسازی و مهارت آموزی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: رویکرد دولت در استان این است که غالب خانواده های تحت پوشش این نهادها با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه با توجه به ظرفیت‌های هر یک از شهرستان‌ها توانمند و دارای شغل شوند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان همچنین نقش سمن ها را در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در بین اقشار مختلف مردم به‌منظور پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به شیوع سویه جدید بیماری کرونا مهم و اثرگذار خواند و گفت: انتظار می‌رود؛ سازمان‌های مردم‌نهاد، جهت ترغیب مردم به واکسیناسیون و در اجرای طرح شهید سلیمانی یاریگر مسئولان مربوطه باشند.

معاون استاندار در ادامه تاکید کرد: با توجه به اثرات خانمان سوز اعتیاد و لزوم مبارزه با مواد مخدر به ویژه مواد صنعتی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خانواده‌ها از خطرات جدی این آسیب ها بایستی به یک نهی از منکر و مطالبه عمومی در جامعه تبدیل شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در پایان با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه بیان داشت: استفاده از ظرفیت جوانان، افراد توانمند، بانوان و شایسته‌سالاری ملاک عمل برای تغییرات در پست‌های مدیریتی استان خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در ابتدای این این جلسه گفت: تشکلها و سازمان‌های مردم نهاد؛ میدان داران عرصه خدمت به مردم هستند و در بخش‌های مختلف اجتماعی به ویژه بهداشت و درمان، آموزش، مسائل فرهنگی، حاشیه نشینی، اعتیاد، مسائل زیست محیطی و همیاری در بحرانها و حوادث طبیعی ایفای نقش می‌کنند.

محمد میهنی بیان داشت: در حال حاضر ۴۸۷ سمن در سیستان و بلوچستان فعالیت دارند که تعداد ۱۲۰ سمن از طریق استانداری، ۲۲۵ سمن از طریق اداره کل ورزش و جوانان، تعداد ۱۲۷ مورد بهزیستی و شش مورد مجوز فعالیت شان را از نیروی انتظامی دریافت کرده اند.

تعداد بازدید : ۱۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال