سه شنبه / ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۳۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

ساخت سالانه ۲ هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان ضروری است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان برای رفع کمبودهای آموزشی و رسیدن به میانگین کشوری سالانه نیازمند ساخت ۲ هزار کلاس درس است.

ساخت سالانه ۲ هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان ضروری است
(سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰) ۱۲:۰۲

حسین مدرس‌خیابانی روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از ۹۳ پروژه آموزشی سیستان و بلوچستان که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد اظهارداشت: این استان با جمعیت ۸۵۰ هزار نفری دانش آموزی نیازمند بسیج همگانی و نهضت مدرسه‌سازی است که اگر صورت نگیرد با یک بحران جدی در این زمینه روبرو خواهیم بود.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان با برخورداری از ۶ درصد جمعیت دانش آموزی کشور در انتهای سرانه آموزشی کشور قرار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته همچنان ۱۱۲ نفر از دانش آموزان این استان در فضای غیراستاندار نظیر کانکس مشغول تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به بنیه ضعیف اقتصادی مردم سیستان و بلوچستان، ایجاد مدارس شبانه روزی برای کاهش هزینه‌های تحصیل یک نیاز ویژه است و یک برش ویژه می‌طلبد.

مدرس خیابانی با اشاره به مشکل عدم ماندگاری معلمان و نیروی انسانی در سیستان و بلوچستان، بر ایجاد و تقویت مشوق‌ها در این استان تاکید کرد.

وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با رشد جمعیتی هشت درصدی در سال نیازمند توجه ویژه در حوزه آموزشی است در غیر این صورت در سال‌های آتی مشکلات جدی گریبانگیر آن خواهد شد.

بنا براین گزارش ۳۶۶ کلاس درس در قالب ۹۳ مدرسه گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفراسی با حضور معاون اول رییس جمهور، استاندار و جمعی از مسوولان این استان افتتاح شد.

تعداد بازدید : ۸۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال