پنج شنبه / ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۴۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

استان در بسیاری از کانی های فلزی و غیرفلزی رتبه‌های بالای کشوری را داراست

استاندار گفت:استان سیستان و بلوچستان در بسیاری از کانی های فلزی و غیرفلزی رتبه‌های بالای کشوری را داراست و مشخصاً در حوزه مس بر اساس تخمین‌ها، ذخایر استان به رتبه اول یا دوم در کشور می رسد.

استان در بسیاری از کانی های فلزی و غیرفلزی رتبه‌های بالای کشوری را داراست
(پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰) ۱۷:۲۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در حاشیه مراسم بهره برداری از واحد فرآوری مس گیتی مهر روشنای نصرت آباد، اظهار داشت: ظرفیت‌های معدنی استان سیستان و بلوچستان بسیار وسیع و متنوع است و در بسیاری از کانی های فلزی و غیرفلزی رتبه‌های بالای کشوری را داراست و مشخصاً در حوزه ذخایر مس ذخایر آن به رتبه اول و یا دوم در کشور می رسد.

مدرس خیابانی ادامه داد: بیکاری بزرگترین مشکل در استان است و راه‌حل‌ آن هم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله در بخش های معدنی، صنعتی و کشاورزی و سایر مزیت های استان است و با توجه به قابلیت های خوبی که در حوزه معدن داریم بخشی از نیاز به اشتغال و رفع بیکاری را میتوان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه معدن مرتفع کرد.

وی گفت : سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بسیار حائز اهمیت است و برای اینکه بتوانیم اقتصاد، اقتصادی مردمی باشد؛ سرمایه گذاری بخش خصوصی بسیار مهم است و ما نیز به عنوان مسئول باید حمایت و پشتیبانی کنیم و سنگ ها و موانع را از پیش روی سرمایه‌گذاران برداریم و تلاش کنیم که روند توسعه استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی مداوم باشد و استان را به قله های پیشرفت و ترقی برسانیم.

استاندار با اشاره به واحد فرآوری مس گیتی مهر روشنا گفت: آن چیزی که این واحد را مهم و ضروری می کند این است که فعالیت این واحد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی را بدنبال دارد که موضوع بسیار مهمی است.

وی افزود: این واحد فرآوری، کانسنگ مس را پس از استخراج تغلیظ و آن را به کاتد مس و شمش مس تبدیل می‌کند و از معدن با ارزش افزوده بیشتری بهره برداری می کند و باعث می‌شود اشتغال‌زایی بیشتری ایجاد و تاثیرات چشمگیرتری در منطقه داشته باشد.

مدرس خیابانی گفت: واحدهای معدنی می توانند در اطراف خودشان آبادانی و حیات دوباره را ایجاد کند و امیدوارم با این واحد معدنی فرآوری مس که شکل گرفته در اطراف این واحد زنجیره های متعددی از صنایع پایین دست و خدمات مرتبط با فرآیند و فعالیت این واحد شکل بگیرد و با ادامه فعالیت و گسترش این واحد فرآوری موهبات آن در سفره و زندگی مردم این منطقه ایجاد شود.

استاندار گفت: پیام اجرای این طرح در منطقه نصرت آباد پیام امنیت در همه حوزه های فیزیکی، امنیت سرمایه و امنیت اجتماعی است.

وی خاطر نشان کرد: من تقاضا دارم همه کسانی که دل در گرو آبادانی استان سیستان و بلوچستان دارند برای ایجاد واحدهای صنعتی و اشتغال زایی سرمایه گذاری کنند تا جوانان ما از بعضی از مشاغل سیاه که در حوزه مواد مخدر وجود دارد، فاصله بگیرند.


تعداد بازدید : ۱,۰۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال