پنج شنبه / ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۲۰:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۴۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

بیکاری بزرگترین مشکل سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مشکلی بزرگتر از بحث بیکاری در استان نداریم و راه‌حلش هم اجرای طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش‌های معدنی، کشاورزی و هر مزیت نسبی موجود در منطقه است.

بیکاری بزرگترین مشکل سیستان و بلوچستان است
(پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰) ۲۰:۳۵

حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری و افتتاح واحد فرآوری کارخانه مس در نصرت‌آباد ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهارداشت: همانگونه که همه می‌دانند ظرفیت‌های معدنی سیستان و بلوچستان وسیع و متنوع است و در بسیاری از کانی‌های فلزی و غیرفلزی جزو رتبه‌های بالای کشور قرار داریم که مشخصا برای مس براساس تخمین‌هایی که زده شده به یاری خدا ذخایر معدنی ما در استان به رتبه اول و یا نهایتا دوم کشور خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در زمینه معادن همواره دغدغه ما جلوگیری از خام فروشی است وخوشبختانه این واحد فرآوری بعد از اینکه کانسک این ماده معدنی استخراج می‌شود آن را به شمش، کاتد و محصول مس تبدیل می‌کند.

تصریح کرد: واحد فرآوری مس از معدن با ارزش افزوده‌ی بیشتری بهره‌برداری می‌کند و باعث می‌شود که حوزه اشتغال تاثیرات چشمگیری در منطقه پیدا کند.

مدرس خیابانی گفت: واحدهای معدنی می‌توانند در اطراف خود یک آبادنی و شهر و حیات دوباره‌ای را ایجاد کنند و امیدواریم با این واحد معدنی و فرآوری مسی که امروز شکل گرفته زنجیره‌ متعددی از خدمات صنایع پایین دست و خدمات مرتبط برای برآیند فعالیت صنعتی و معدنی شکل گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از جلوه‌های این واحد فرآوری معدن مس این است که تماما توسط بخش خصوصی انجام شده است و برای ما مهم بوده که اقتصادمان را اقتصادی مردمی کنیم تاکید کرد: اینکه بخش خصوصی برای توسعه، عمران و آبادانی کشور به کمک دولت بیاید فوق‌العاده اهمیت دارد و ما هم به عنوان مسوولان دولتی وظیفه داریم از آن‌ها پشتیبانی و موانع را از جلوی پایشان برداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: پیام اجرا این طرح این است که این منطقه دارای امنیت سرمایه، فیزکی و اجتماعی کامل در تمام حوزه‌ها است و از اینرو تمام سرمایه گذاران به خصوص کسانی که دل گرو آبادنی این استان دارند فعالیت خود را شروع کنند.


تعداد بازدید : ۱,۱۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال