یکشنبه / ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

پوشش واکسیناسیون سیستان و بلوچستان ۱۰ درصد از آمار کشوری کمتر است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پوشش واکسیناسیون کرونا در استان، ۱۰درصد کمتر از میانگین کشور است که این موضوع، سلامت و جان مردم را تهدید می‌کند لذا همه مردم باید برای حفظ سلامتی خود، هرچه سریعتر دز سوم واکسن را دریافت کنند.

پوشش واکسیناسیون سیستان و بلوچستان ۱۰ درصد از آمار کشوری کمتر است
(یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰) ۰۷:۴۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" در ابتدای نشست ستاد استانی ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا ضمن تبریک ولادت حضرت امام جواد علیه السلام از حضور پرشور و منظم مردم انقلابی استان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در بحث اطلاعات آماری بیماری در جلسات به همه شاخص های مدنظر رسیده‌ایم، گفت: در عین حال با خلا تحلیل آماری مواجه هستیم که بایستی شاخص های تعریف شده در این راستا مبنا قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه شاخصهای مهمی ازجمله: داشتن بیماری زمینه‌ای، جمعیت شهری و روستایی، حاشیه شهرها، ابتلای افراد بر اساس جنسیت و افراد خانواده، نوع شغل و میزان ابتلا بر اساس گروه سنی را برای ارائه آمار تحلیلی حائز اهمیت برشمرد.

مدرس خیابانی گفت: با تحلیل درست می توان؛ تصمیمات درست گرفت بنابراین نباید فقط در حد انتشار آمار کفایت کنیم بلکه امر مقابله باید تخصصی و هدفمند باشد و این تحلیل آماری موجب می‌شود مدیران تکلیف خودشان را بدانند که بر روی چه نقاطی بایستی متمرکز باشند.

رئیس شورای هماهنگی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هلال احمر در مرزهای رسمی سیستان و بلوچستان تجهیزات لازم مثل چادر مستقر کند تا اتباع ایرانی که وارد کشور می شوند، در صورت ابتلا به ویروس کرونا قرنطینه شوند.

استاندار خطاب به رسانه ها وصدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان گفت: اطلاع‌رسانی شود؛ بروز کوچکترین علائم سرماخوردگی در افراد به منزله ابتلا به اومیکرون است لذا دانش‌آموزان، کارمندان و همه اقشار مختلف مردم با داشتن هرگونه علائم سرماخوردگی، از حضور در اجتماعات خودداری کنند.

مدرس خیابانی با تاکید بر راه اندازی میز خدمت در دستگاه های اجرایی گفت: ارائه خدمات غیرحضوری شاخص کارآمدی دستگاه‌های اداری استان خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت طرح شهید سلیمانی، واکسیناسیون سیار فعال شود و با نصب چادر و استقرار پایگاه های سیار در نقاط مختلف شهر ها تا هفته آینده بایستی پوشش واکسیناسیون بخصوص در شهرستان‌ها به میانگین کشوری برسد.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال