سه شنبه / ۳ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۶۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

نشستی دیگر برای رفع موانع تولید با حضور استاندار

در ادامه نشست های استاندار با سرمایه گذاران و در راستای تسهیل و مانع زدایی، شب گذشته نشست استاندار و مدیران مرتبط استانی با سرمایه گذار طرح فولاد پارس در استانداری برگزار شد.

نشستی دیگر برای رفع موانع تولید با حضور استاندار
(سه شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۰) ۱۴:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان،در این نشست با تأکید بر لزوم فراهم کردن زیرساخت ها و تسهیل در امر سرمایه‌گذاری اظهار داشت: رفع مشکلات فراروی سرمایه گذاران و تسهیل و تامین زیرساخت‌ها برای مدیران تکلیف است و مدیران باید در این امر عزم جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه استان منوط به سرمایه‌گذاری است، افزود: باید با جذب سرمایه گذار و رونق تولید و بهبود اشتغال، فضای بهتری را در استان رقم بزنیم و این امر در گرو رفع موانع تولید از سوی دستگاه‌های اجرایی و همراهی آنان با سرمایه گذار است.

وی پروژه تولید فولاد نورد پارس را طرحی پیشران در توسعه استان عنوان کرد و تولیدات آن را برای پیشبرد نهضت ملی مسکن در استان موثر دانست.

گفتنی است در این نشست مباحث تامین آب،گاز، برق و جاده دسترسی پروژه فولاد پارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس اعلام پرنده مطلق مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان در این نشست، با راه اندازی پست برق ۵۵ مگاواتی در منطقه پرواز تا پایان اردیبهشت ماه مشکلات برق واحدهای تولیدی در شهرک کامبوزیا مرتفع خواهد شد و موجب پایداری برق واحدهای تولیدی این شهرک از جمله واحد تولید فولاد نورد پارس خواهد شد.

همچنین موضوع تامین گاز مورد نیاز این واحد تولیدی نیز بر اساس اعلام راشکی مدیر شرکت شهرک های صنعتی با نصب ایستگاه تزریق گاز تا پایان سال مرتفع می‌شود. همچنین برای ایجاد جاده دسترسی به واحدهای تولیدی شهرک کامبوزیا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تامین اعتبار شده و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

گفتنی‌ است طرح فولاد پارس با ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال در فاز اول تا پایان اسفند ماه سالجاری به بهره‌برداری می رسد و با اجرای طرح توسعه آن نیز تا ۶ ماه آینده ظرفیت آن به ۱۲۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

همچنین قرار است واحد تولید شمش فولاد با ظرفیت ۳۳۰ هزار تن در سال در شهرک کامبوزیا زاهدان با مشارکت این سرمایه گذار و منابع بانکی اجرا شود.


تعداد بازدید : ۹۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال