شنبه / ۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۸۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
وزیرکشور:

پایانه مرزی کوهک یکی از راه‌های خوب صادراتی کشور است

وزیر کشور در بازدید از پایانه مرزی و بازارچه کوهک، این پایانه را محل مهمی برای تجارت با پاکستان دانست و گفت: در چند ماه اخیر تلاش خوبی برای توسعه بازارچه کوهک انجام شده است.

پایانه مرزی کوهک یکی از راه‌های خوب صادراتی کشور است
(شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰) ۱۲:۴۲

دکتر احمد وحیدی روز پنجشنبه در ادامه برنامه سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان، پس از بازدید از پایانه و بازارچه مرزی کوهک سراوان به خبرنگاران افزود: این بازارچه و پایانه مرزی یکی از راه های خوب برای صادرات است که بر اساس گزارش‌های ارائه شده، حجم قابل توجهی تا ۱۰۰ خودرو در روز تخلیه و برای پاکستان بارگیری می شوند.

وزیر کشور ادامه داد: در چند ماهه اخیر عملیات ساخت محوطه این بازارچه و پایانه انجام شده است.

دکتر وحیدی خاطرنشان کرد: با تلاش مسئولان استانی تسهیلات خوبی فراهم شده و برای طراحی و آماده سازی بازارچه مرزی هم تلاش خوبی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: این پایانه مرزی، محل مهمی برای تجارت با کشور دوست و برادر پاکستان است و امیدواریم زمینه های توسعه هرچه بیشتر آن با تلاشی که طرف پاکستانی انجام خواهد داد، فراهم شود.

بازارچه مرزی کوهک سراوان در زمینه صادرات و واردات، مقام نخست استان را کسب کرد.

مدیر بازارچه های مرزی استان گفت:  بازارچه مرزی کوهک از عملکرد و فعالیت خوبی برخوردار بوده به طوری که امسال مقام نخست در میان بازارچه های مرزی استان را به خود اختصاص داده است.

مبین میر به عملکرد بااشاره به عملکرد این بازارچه افزود: آمار واردات بازارچه مرزی کوهک از ابتدای امسال تاکنون ۷۸۱ هزار و ۷۵۰ تن به ارزش یک میلیون و ۷۶۸ هزار و ۶۸۲ دلار بوده است.

وی همچنین آمار صادرات این بازارچه را ۱۴ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۵۳۷ تن به ارزش ۱۸ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۱۵۲ دلار عنوان کرد .

بیشترین واردات از این بازارچه مربوط به دام زنده و بیشترین صادرات خرما و مصنوعات شیمیایی بوده است.
وزیر کشور وارد کنارک شد


تعداد بازدید : ۱,۳۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال