دوشنبه / ۹ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۹:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۹۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

اشتغال در سیستان و بلوچستان نباید به تسهیلات بانکی منوط باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع اشتغالزایی در استان نباید صرفا به پرداخت تسهیلات بانکی منوط باشد بلکه نقش سرمایه گذاری در این راه بسیار مهم است.

اشتغال در سیستان و بلوچستان نباید به تسهیلات بانکی منوط باشد
(دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰) ۰۹:۲۷

حسین مدرس خیابانی شامگاه یکشنبه در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان اظهارداشت: هیچ موضوعی مهتر از اشتغال در این استان وجود ندارد و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به ایجاد شغل در منطقه هستند.

وی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان مسوول ایجاد شغل نیست، بلکه هماهنگ کننده این موضوع است بنابراین دستگاه‌های اجرایی موظفند این مهم را در اولویت قرار دهند.

رییس کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان باید طرح محور باشد ، گفت: اشتغالزایی از محل طرح هایی نظیر مسکن، راه، برق و ارتباطات برای استان بسیار مهم و کلیدی است.

وی اظهارداشت: در حوزه اشتغال باید به آمایش سرزمین و ظرفیت های منطقه ای سیستان و بلوچستان توجه ویژه‌ای داشت.

مدرس خیابانی تصریح کرد: وزن اشتغال در استان سیستان و بلوچستان بر اساس تعداد بیمه شده های تامین اجتماعی ارزیابی شود.

وی با اشاره به هدف‌گذاری ایجاد اشتغال برای ۲۸ هزار نفر در سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱،افزود: این آمار برای استان مطلوب است اما باید به تفکیک شهرستان‌ها و بین دستگاهی وظیفه همه نهادها و سازمان ها در تحقق این موضوع مشخص و شفاف شود.

استاندار سیستان و بلوچستان به دستور کار جلسه کارگروه اشتغال استان در خصوص وضعیت اشتغال در حوزه سیستان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به کم آبی و وجود خشکسالی در این منطقه، باید به سمت ایجاد و یا احیای مشاغل بدون آب، کم آب یا جایگزین رفت.

وی تأکید کرد: در اولین فرصت کمیته اشتغال سیستان ذیل کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان تشکیل و به تفکیک شهرستان و بخش های مختلف، طرح تعریف و معرفی شود.

مدرس خیابانی بیان کرد: رسانه‌های سیستان و بلوچستان در ترویج فرهنگ کارآفرینی و معرفی نمونه های موفق اشتغالزایی به مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشد چرا که در مسیر اشتغال نقش رسانه بسیار پر اهمیت است.

وی توجه به بازار فروش محصولات را در تقویت و تثبیت مشاغل مهم دانست و گفت: پارک علم و فناوری استان در این راه می تواند نقش آفرین باشد چرا که بازارهای مجازی و تجارت الکترونیک ظرفیت نامحدودی را در اختیار کارآفرین قرار می‌دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان خواستار تقسیم اعتبار اشتغال شهرستان ها بر اساس طرح های معرفی شده هر شهرستان شد.

وی با بیان اینکه باید در جوار همه مجتمع های بین راهی سیستان و بلوچستان ایستگاه خدمات خودرویی و تعمیرگاهی ایجاد شود، تاکید کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای باید آموزش نیروی کار لازم در این حوزه را بشکل جدی در اولویت قرار دهد.


تعداد بازدید : ۱,۰۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال