چهارشنبه / ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۸:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۲۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

ایرانشهر در توسعه سیستان و بلوچستان نقش‌آفرین است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان ایرانشهر با ظرفیت‌های منحصر بفردی که دارد می‌تواند مثل نگینی درخشان در توسعه شهرستان و کل این استان نقش‌آفرین باشد.

ایرانشهر در توسعه سیستان و بلوچستان نقش‌آفرین است
(چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰) ۱۸:۴۹

حسین مدرس خیابانی روز چهارشنبه در سفر به ایرانشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شهرستان قلب سیستان و بلوچستان و شهرستانی ویژه است، اظهارداشت: در دور جدید سفرهای شهرستانی ۲ هدف دیدار مسوولان آن شهرستان و پیگیری مسائل‌شان در قالب جلسات مختلف و بررسی ظرفیت‌های مختلف برای رشد و توسعه بررسی می‌شود.

وی با بیان این‌که ایرانشهر در تمام ابعاد کشاورزی، دامپروری و صنعتی، معدن و  صنایع دستی ظرفیت‌های گوناگون دارد تصریح کرد: این شهرستان قابلیت دارد که براساس استعدادها و ظرفیت‌های ویژه‌اش ده‌ها پروژه را کلید بزند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: بزرگترین واحد گلخانه‌ای استان در ایرانشهر قرار دارد که در جریان این سفر قرار شد پارک علم و فناوری به برندسازی محصولات آن کمک کند.

وی با بیان اینکه بازدیدی از سردخانه و مجموعه بسته‌بندی خرما در سفر به ایرانشهر داشتیم اظهارداشت: با توجه به اینکه رتبه نخست تولید و سطح زیر کشت خرما را داریم باید بتوانیم زنجیره تولید این محصول را کامل و حتما در  جهت ایجاد سردخانه‌ها تلاش کنیم.

مدرس خیابانی با بیان این‌که داشتن سیستم بسته‌بندی، حمل و نقل و فرآوری خرما در ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان دارای اهمیت است گفت: ارزش افزوده حاصل از توجه به زنجیره تولید خرما در استان به خلق ثروت برای منطقه کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نگاهمان در مدل توسعه سیستان و بلوچستان این است که ظرفیت‌های موجود را به ۲ برابر برسانیم افزود: حیف بوده این استان با  ۱۱ و نیم درصد مساحت کشور تنها یک واحد نوشابه سازی دارد و حتی این واحد با یک سوم ظرفیت کار می‌کند از اینرو  ستاد رفع موانع تولید تلاش کند که این کارخانه را به ظرفیت برساند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این‌که دستگاه‌های دولتی به هیچ وجه حق ندارند کالایی که داخل استان تولید می‌شود از سایر استان‌ها تهیه کنند گفت: ما با خرید محصولات استان جوانان منطقه مشغول بکار می‌شوند و اگر نتوانیم از ظرفیت‌ها استفاده کنیم آیندگان مارا نخواهند بخشید.

تعداد بازدید : ۹۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال