سه شنبه / ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۳۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

آغاز ترخیص ۱۰۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با دستور معاون اول رییس جمهور به منظور تعادل بخشی بازار ایام پایان سال ترخیص مقدار ۴۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از گمرک زاهدان و ۶۰ هزار تن برنج از گمرک چابهار در مجموع ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی آغاز شد.

آغاز ترخیص ۱۰۰ هزار تن برنج تنظیم بازار از سیستان و بلوچستان
(سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰) ۱۹:۱۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی «استاندار» ظهر امروز سه شنبه در بازدید از انبارهای گمرک زاهدان گفت: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۳۰۰ هزار تن برنج از طریق مرزهای سیستان و بلوچستان وارد شده که این ظرفیت در سال آینده بیش از ۴۰۰ هزار تن خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر روزانه بیش از ۳ هزار تن برنج از طریق گمرک زاهدان و چابهار به اقصی نقاط کشور حمل می‌شود و این اقدام تا تعادل بخشی وضعیت بازار ادامه دارد.

رئیس شورای هماهنگی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ترخیص این محموله‌ها با دستور معاون اول رئیس جمهور و با حداقل ارزش افزوده از امروز آغاز شد.

حسین مدرس خیابانی ادامه داد: در صورت تأمین ناوگان حمل و نقل، امکان حمل روزانه ۵ هزار تن برنج از سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور وجود دارد.

وی گفت: درخواست واردات کشنده را به هیئت دولت ارسال کردیم و در صورت موافقت، ناوگان حمل و نقل کالا از بندر چابهار و سیستان و بلوچستان تقویت خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان اظهار داشت: با تقویت ناوگان حمل و نقل و افزایش ظرفیت واردات برنج به ۴۰۰ هزار تن بندر چابهار می تواند نقش موثری در تامین اقلام اساسی کشور با حداقل ارزش افزوده داشته باشد.


تعداد بازدید : ۱,۰۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال