چهارشنبه / ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۳۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

حجم سفر در نوروز پیش رو نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش محسوسی خواهد داشت

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه این استان مقصد گردشکری به شمار می‌آید، حجم سفر در نوروز پیش رو نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش محسوسی خواهد داشت.

حجم سفر در نوروز پیش رو نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش محسوسی خواهد داشت
(چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰) ۱۰:۲۹

به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان؛ حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در کمیسیون مدیریت حمل و نقل سیستان و بلوچستان با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام زمان (عج) اظهار داشت: این جلسه به دستور ریاست جمهوری تشکیل شده و وزیر کشور دستور دادند که تمام استانداران در رابطه با راهها و سوانح جاده ای کمیسیون ایمنی راه اقدام لازم را انجام دهند.

وی افزود: از همه ظرفیت دستگاه ها از جمله صدا و سیما و همچنین آموزش و پرورش از طریق شبکه شاد برای اطلاع رسانی در مورد کاهش سوانح و حوادث استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در بحث اقداماتی که پلیس راه و راهور اعلام شد تا نقاط حادثه خیز را پیدا نموده و در این نقاط تمهیدات ویژه از جمله نصب علائم رانندگی صورت گیرد.

وی بیان کرد: با اقدام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ۵۳ نقطه حادثه‌خیز در سیستان و بلوچستان ۲۳ نقطه در شمال و ۱۳ نقطه در جنوب از بین رفته است.

مدرس خیابانی با تاکید بر استقرار پایگاه های اورژانس هلال احمر تصریح کرد: باید در تمام جاده‌ها استقرار این پایگاه ها را داشته باشیم تا هنگامی که حادثه‌ای بروز کرد در کمترین زمان ممکن بتوانیم امدادرسانی کنیم.

وی ادامه داد: میانگین زمان امدادرسانی در سیستان و بلوچستان در شهرها حدود ۶ دقیقه و در جاده ها هشت دقیقه بوده که در مقایسه با میانگین کشوری از جایگاه خوبی برخوردار است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دو بالگرد اورژانس، سیاه چادرهای هلال احمر و سایر تمهیدات برای مسافران نوروزی دیده شده تا در کمترین زمان ممکن به نیاز به وجود آمده رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: با هماهنگی وزیر کشور قرار شد نیروهای مسلح از طریق بالگرد های هوایی به امداد رسانی کمک کنند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: در مجموع همه فرمانداران دستگاه‌های اجرایی به خصوص مدیران کل، پلیس راه، راهور و هلال احمر تلاش می کنند تا ما بتوانیم با کمترین مشکل ایام نوروز را پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود در سال جدید حجم ترددات نسبت به مدت مشابه افزایش پیدا کند چرا که هم بازه توزیع سفرها کوتاه شده و هم ماه مبارک رمضان را داریم از سوی دیگر به دلیل کمرنگ شدن و تقلیل آمار مبتلایان به کرونا مردم سفر بیشتری خواهند داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تاکنون نیز ۳۵ درصد افزایش حجم سفر را شاهد بودیم چرا که این استان جزء پنج مقصد گردشگری کشور به شمار می‌آید.


تعداد بازدید : ۹۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال