پنج شنبه / ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رییس قوه قضاییه وارد زاهدان شد

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه صبح امروز/ پنجشنبه/ برای سفری یک روزه به سیستان و بلوچستان، وارد فرودگاه بین‌المللی زاهدان شد.

رییس قوه قضاییه وارد زاهدان شد
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۲:۰۲

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ششمین سفر رسمی استانی خود امروز/ پنجشنبه/ به همراه جمعی از مسوولان عالی قضایی به سیستان‌وبلوچستان سفر کرد.

دیدار با اقشار مختلف مردمی و روحانیون شیعه و سنی سیستان و بلوچستان، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری این استان، حضور در شورای اداری و بررسی مشکلات قضایی استان و تصویب مصوبات برای رفع مشکلات دستگاه قضایی از مهمترین برنامه‌های سفر رییس قوه قضاییه به استان پهناور سیستان و بلوچستان است.

سایر مسوولان عالی قضایی که در سفر به سیستان و بلوچستان رییس قوه قضاییه را همراهی می‌کنند، هر کدام به نقاط مختلف این استان پهناور خواهند رفت تا ضمن دیدار مستقیم و بدون واسطه با مردمان شریف و عزیز مناطق دورافتاده و محروم این استان، از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شوند و برای برطرف کردن مسائل قضایی و سایر مشکلات آن‌ها در حد مقدورات، اقدامات مقتضی را ترتیب دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای از بدو تصدی ریاست دستگاه قضا در دهم تیرماه سالجاری تاکنون به صورت رسمی و در صدر هیات عالی قضایی به استان‌های ایلام، قزوین، خوزستان، گلستان و خراسان‌رضوی سفر کرده  و سفر روز پنجشنبه به سیستان‌وبلوچستان ششمین سفر رسمی ریاست قوه قضاییه در دوره جدید محسوب می‌شود.

البته ریاست دستگاه قضا در دوره جدید علاوه بر سفرهای رسمی استانی که به همراه هیات عالی قضایی انجام می‌شود، سفرهایی غیررسمی و بدون تشریفات را هم در برنامه کاری خود گنجانده‌ است؛ استان‌های قم، البرز، اصفهان و هرمزگان استان‌هایی بودند که رییس قوه قضاییه طی مدت اخیر بدون انجام تشریفات به آن مناطق سفر کرده است. 

نقطه اشتراک تمام سفرهای استانی رییس قوه قضاییه در دوره جدید – اعم از سفرهای رسمی همراه با هیات عالی قضایی و سفرهای غیررسمی و بدون تشریفات- انجام ملاقات‌ها و دیدارهای مستقیم و بلاواسطه با  مردم در سراسر ایران اسلامی و رفع مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی آن‌ها و همچنین اتخاذ رویکرد مسئله‌محور و تخصص‌گرایانه در قبال چالش‌ها و آسیب‌های موجود است که به نحوی از انحاء مرتبط با وظایف و مسوولیت‌های دستگاه قضا بویژه در حوزه صیانت از حقوق عامه می‌شوند.


تعداد بازدید : ۱,۲۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال