پنج شنبه / ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۷:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۴۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

محسنی اژه ای: قوه قضاییه از فعالان اقتصادی حمایت می کند

رییس قوه قضاییه گفت: این قوه از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به منظور رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال به طور قطع حمایت خواهد کرد.

محسنی اژه ای: قوه قضاییه از فعالان اقتصادی حمایت می کند
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۱۸

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز پنجشنبه در نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینان سیستان و بلوچستان تاکید کرد:موانع اصلی تولید باید توسط مسوولان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی شناسایی و برطرف شود و بایستی از فکر و نبوغ افراد در جهت رونق تولید و ارزش افزوده در حوزه اقتصادی بهره گرفت.

وی با تاکید بر ارزش قائل شدن به تولید داخلی ادامه داد: زیرا در این حالت استقلال اقتصادی و سیاسی کشور فراهم می‌شود.

رییس قوه قضاییه همچنین چگونگی حمایت از تولید را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: امروز همه مسوولان در این رابطه سخن می‌گویند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در عین حال با اشاره به اینکه در رابطه با چگونگی حمایت از تولید نظر واحدی وجود ندارد ادامه داد: برخی مواقع اقداماتی انجام می شود و فکر می‌کنیم به تولید کمک می‌شود اما نتیجه عکس می‌دهد.

رییس قوه قضاییه اضافه کرد: از فعالان تولید و سرمایه‌گذاری باید حمایت کنیم؛ اما متاسفانه سرمایه‌گذار را فراری می‌دهیم و نیاز است که فهم مشترکی در این زمینه پیدا شود. همچنین در تنظیم ضوابط بین کار و کارفرما یک فهم مشترکی نداریم چون رابطه مستقیمی با تولید دارند و باید قوانینی نوشته شود که به ضرر هیچ کدام نشود زیرا خلل در این موارد به تولید ضربه می‌زند.

وی چگونگی ضوابط پایدار بر فعالیت‌های اقتصادی را بسیار مهم دانست و اظهارداشت: ضوابط و مقررات باید پایدار باشد تا سرمایه‌گذار خیالش از انجام فعالیت‌های اقتصادی راحت و امیدوار باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه تمام قوانین صادرات و واردات در یک کتابچه تهیه و بین فعالان اقتصادی توزیع شده است گفت: در مقام تخصصی کردن کارها در قوه قضاییه هستیم.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مسأله اقتصاد همیشه مهم بوده و هم‌اینک شرایط ویژه پیدا کرده است. دشمن با تحریم و فشار اقتصادی بر معیشت مردم می‌خواهد پیروز شود از اینرو باید در مقابل تحریم‌های ظالمانه جهاد اقتصادی داشته باشیم.

نسخه مناسب سیستان  و بلوچستان باید متناسب با استعدادهایش پیچیده شود 

رییس قوه قضاییه در خصوص سیستان و بلوچستان اظهارداشت: نسخه مناسب این استان باید متناسب با مولفه‌ها، ظرفیت‌ها، مشکلات و استعدادهایش پیچیده شود زیرا برای همه استان‌ها نمی‌توان یک نسخه واحد درنظر گرفت.

محسنی اژه ای تاکید کرد: برای نسخه متناسب با سیستان و بلوچستان و ظرفیت‌های آن باید از نخبگان و مدیران این استان و همفکری آنان و کمک مرکز، مجلس و دولت استفاده کرد همچنین با آگاهی از ضعف و مشکلات مردم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

متاسفانه یک نظر واحد در زمینه فساد، فاسد و متخلف مشخص نشده است 

وی با بیان اینکه در تشخیص فساد و خلاف ، مرزهای آن مشخص نشده و در اینجا اختلاف نظر داریم زیرا با این افراد باید به طرق مختلف برخورد کرد گفت: متاسفانه یک نظر واحد در زمینه فساد، فاسد و متخلف مشخص نشده و چون با هم فرق نمی‌گذاریم یکجا ضربه می‌زنیم.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در زمینه قاضی بومی با مشکلاتی روبرو است و ما در تلاش برای حل این مشکل هستیم افزود: واردات برخی نیازهای صنایع با تخفیفات لازم تسهیل شود تا صنعتگر و تولیدکننده به خاطر مواد اولیه با مشکل روبرو نشوند.

رییس قوه قضاییه گفت: در سفر به بندرعباس تعدادی از وسایل راهسازی سالیان سال در زیر آفتاب مانده و از بین رفته بود این درحالیست که کشور به شدت به آن نیاز دارد و  قطعا ضعف مدیریت در این مهم کاملا مشهود است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه به همراه شماری از معاونان و مسوولان این قوه به سیستان و بلوچستان سفر کرده است.

تعداد بازدید : ۱,۰۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال