چهارشنبه / ۳ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۹:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۶۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر افزایش ایمنی شهری در استان

استاندار سیستان ‌‌و بلوچستان با بیان اینکه افزایش ایمنی در شهرها یک ضرورت به شمار می‌رود؛ گفت: با تامین تجهیزات و برآورده ساختن ملزومات مورد نیاز ایمنی شهری باید ضریب افزایش ایمنی شهرها بویژه شهر زاهدان ارتقا یابد.

تاکید استاندار بر افزایش ایمنی شهری در استان
(چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱) ۱۹:۴۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” به دنبال بازدید روز گذشته خود از ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی زاهدان بر افزایش ضریب ایمنی با استفاده از تامین تجهیزات و برآورده ساختن ملزومات مورد نیاز تاکید کرد.

وی گفت: تامین نردبان بلند ۳۲متری، خرید تجهيزات تخصصی، تعمیر و خرید ماشین‌آلات جدید آتش‌نشانی و همچنین تامین نیروی انسانی از مهمترین درخواست‌های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان بود که در جریان بازدید از یکی از ایستگاهها مطرح شد و این جلسه برای بررسی و ارائه راهکار در این خصوص تشکیل شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس استاندارد ‏NFB برای هر ۵ هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی و به ازای هر ۲۵۰۰ نفر یک نفر آتش نشان نیاز می باشد.

مدرس خیابانی ادامه داد: در این راستا ۳ ایستگاه دو آشیانه آتش‌نشانی توسط راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین یک پایگاه آتش نشانی توسط شهرداری زاهدان احداث می‌شود.

وی همچنین بر تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی زاهدان و همچنین نیروی مورد جهت توسعه و نگهداری فضای سبز اطراف دستگاه‌های اجرایی از محل نیروهای مازاد شهرداری زاهدان تاکید کرد.

استاندار همچنین نصب شیرهای هیدرانت آتش نشانی در زاهدان را خواستار شد و اظهار داشت: ۳۰عدد از این شیرها بر اساس تفاهم نامه موجود بین شرکت آب و فاضلاب و سازمان آتش نشانی تا آخر خردادماه امسال و ۱۵۰ عدد شیر دیگر تا پایان سال ۱۴۰۱ در سطح شهر زاهدان و در اماکن پرخطر دارای اولویت نصب شوند.

مدرس خیابانی همچنین تامین اعتبار و خرید ست هیدرولیک امداد و نجات شارژی؛ ژنراتور وست امداد و نجات چاه را مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی هم در این جلسه گفت: در حال حاضر ۱۸۰ آتش‌نشان و ۶ ایستگاه آتش‌نشانی در شهر زاهدان کمبود داریم.

ابراهیم شهریاری افزود: خرید لوازم مورد نیاز آتش نشانی از مهم‌ترین نیازمندی‌های سازمان آتش نشانی است که نیاز به تامین اعتبار دارد.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای ۲۶ هزار نفر ساعت، آموزش‌های لازم ایمنی و آتش‌نشانی ارایه شده است.

همچنین در این جلسه مقرر شد؛ در۵۰ نقطه پرحادثه با تشخیص پلیس و تایید فرمانداری شهرستان زاهدان و با همکاری فروشگاه ها و اصناف دوربین کنترلی نصب شوند و به مجموعه پلیس انتظامی متصل گردد و محتواهای آموزشی مربوط به شهروندان برای آگاهی و آشنایی بیشتر آنان با اصول ایمنی و آتش نشانی از طریق اداره‌کل روابط‌عمومی استانداری و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی گردد.

تعداد بازدید : ۹۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال