پنج شنبه / ۴ فروردین ۱۴۰۱ / ۲۰:۰۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۶۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

پارک علم و فناوری؛ جلوه فناوری و دانش استان است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مهمترین مرکز و پایگاه ما در استان پارک علم و فناوری است؛ گفت: پارک علم و فناوری به عنوان جلوه فناوری و دانش استان به شمار می‌آید و یک ظرفیت قابل اتکا و قابل اعتماد است که بتوانیم شعار سال را در سیستان و بلوچستان تحقق ببخشیم.

پارک علم و فناوری؛ جلوه فناوری و دانش استان است
(پنج شنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱) ۲۰:۰۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی استاندار در بازدید از پارک علم و فناوری استان اظهار داشت: ظرفیت پارک علم و فناوری در استان وجود دارد و این هنر مجموعه مدیران دستگاه‌های دولتی و خود پارک علم و فناوری است که با اتصال به کانون های تولید و اشتغال از دانش و علم این مرکز برای تولید با بهره وری بیشتر و رقابت پذیری بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه دانش در همه جای دنیا منشاء تولید به شمار می آید، گفت: فناوری می‌تواند؛ به کمک تولید بیاید و ظرفیت تولید را به لحاظ کیفی، کمی، نوع فناوری و کاربرد توسعه دهد و بخش عمده ای از اشتغال را ایجاد نماید.

حسین مدرس خیابانی تصریح کرد: مهمترین مشکل ما در استان سیستان و بلوچستان بیکاری است و بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی استان ریشه در بیکاری دارد؛ لذا پارک علم و فناوری می‌تواند بیش از سال‌های قبل ایفای نقش کند و با حل مسائل و مشکلات تولید، برای جوانان ایجاد اشتغال کند تا استان توسعه یافته ای داشته باشیم.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد پارک علم و فناوری استان، بیان کرد: ارتقاء وضعیت موجود و افزایش فضاهای پارک علم و فناوری استان نشان دهنده این است که ظرفیت های خوبی از باب دانش، علم و فناوری در استان وجود دارد و ما باید همه تلاشمان را بکنیم و این هنر ماست تا این ظرفیت ناشی از تفکر و دانش جوانانمان را به مشکلات و کمبودهای جاری استان وصل کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: بایستی بتوانیم؛ ظرفیت طرح های مطالعاتی، پژوهشی و کارگاهی را به سرعت تجاری سازی کنیم و به تولید انبوه برسانیم و از قبل این ظرفیت مهم و اثرگذار، برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری استان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال قبل نیز پارک علم و فناوری در حوزه های مختلف نقش موثری داشته است و اکنون نیز برای رفع بسیاری از مشکلات و مسائل استان راه حل علمی وجود دارد که شاید با برگزاری جلسات، ارسال بخشنامه و دستور العمل نتوانیم به نتیجه برسیم بلکه پارک علم و فناوری به عنوان ظرفیت و کانون جمع آوری علم و فناوری بتواند این مسایل را حل کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امسال متفاوت از سال قبل است و شعار سال تکلیف و لازم الاجراء می باشد، تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی، فعالین اقتصادی دانشگاه‌ها و دارندگان کسب و کار بایستی، از ظرفیت های مختلف علم و فناوری و دانش در بحث تولید و اشتغال استفاده کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان گفت: ما مسئولان دولتی و خادمین مردم نیز تلاش می‌کنیم ظرفیت فعلی پارک علم و فناوری استان را گسترش دهیم و شعبه پارک علم و فناوری را در تمامی شهرستان های استان تکثیر کنیم زیرا معتقدیم حضور پارک علم و فناوری در روستاها و واحدهای تولیدی خرد میتواند بخشی از مشکلات تولید کشور و استان را حل کند.

تعداد بازدید : ۹۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال