چهارشنبه / ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۲۱:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۸۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در محورهای استان

تردد خودروهای سنگین در محورهای استان از ساعت ۲۴ روز ۱۲ فروردین لغایت ۲۴ روز ۱۳ فروردین ممنوع شد.

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در محورهای استان
(چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱) ۲۱:۵۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ صبح امروز چهارشنبه نشست کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل، شورای هماهنگی ترافیک و ستاد اجرایی خدمات سفر استان به طور همزمان با دستور کار؛ برنامه ریزی برای تدارک بازگشت مسافرین نوروزی در ایام منتهی به ۱۳ فروردین به ریاست حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان و با حضور معاونان استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران سراسر استان به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

در این جلسه گزارش عملکرد دستگاه‌های مرتبط در ایام تعطیلات نوروزی به جلسه ارائه شد و استاندار دستورات لازم برای حضور مدیران مرتبط و کنترل محورهای استان صادر کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در حاشیه این جلسه به خبرنگاران اظهار داشت: چهارمین جلسه شورای خدمات سفر و شورای ترافیک به ریاست استاندار برگزار شد که در تمام این جلسات خدمات رسانی به مسافرین نوروزی و کنترل تردد ها در جاده های استان مورد بررسی قرار گرفته و دستورات لازم از سوی استاندار صادر شده و علاوه بر این حضور میدانی معاونین استاندار و همچنین کلیه مدیران مرتبط در سطح استان تاکید شد و در همین راستا معاونین استاندار و مدیران مرتبط به صورت میدانی در روزهای گذشته و روزهای پیش رو در نقاط مختلف استان حضور دارند و خدمات مورد نیاز مسافرین و وضعیت جاده‌ها را بررسی می‌کنند.

بیجار گفت: پیک بعدی برگشت مسافرین و آمار تردد ها در روزهای پیش رو افزایش خواهد داشت و بر همین اساس تصمیمات لازم برای کنترل تردد ها و نظارت بر جاده های استان اتخاذ شده است.

معاون استاندار گفت: با توجه به تلاش و توان تمام نیروهای امدادی و گروه‌های جهادی بازهم متاسفانه آمار تلفات جاده ای نسبت به میانگین کشور بالاست.

این مقام تصریح کرد: هرچند اقدامات خوبی صورت گرفته اما با افزایش ۳۵ درصدی تردد ها در این ایام نسبت به سال گذشته، آمار تلفات نسبت به سال گذشته کمتر بوده اما باز هم این آمار بالاست.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و دستور استاندار مرخصی کلیه مدیران مرتبط لغو و حضور خودروهای امدادرسان، اورژانس و هلال احمر در جاده های استان افزایش یافته است و تمام دستگاه‌های انتظامی و خدمات رسان در کنار مردم حضور دارند و همچنین حضور پلیس و همراهی گروه های جهادی نیز در سطح استان به صورت محسوس افزایش یافته تا مردم این احساس را داشته باشند که پلیس در کنار آنهاست.

معاون استاندار ادامه داد: برخورد با متخلفین و خودروهایی که در روزهای آینده تخلف داشته باشند افزایش خواهد یافت و ۶۰ دستگاه خودرو نظارتی جدید در جاده‌های استان حضور خواهد داشت.

بیجار تاکید کرد: پلیس با رانندگانی که تخلف داشته باشند و خطرآفرین خواهند بود برخورد جدی خواهد داشت و بر اساس قوانین هم توقیف خودرو و هم بر خورد و جزاهای بعدی صورت خواهد گرفت.

وی توصیه کرد: مردم تردد هایشان را برای دقایق آخر نگذارند و با توجه به پایان تعطیلات و شروع مدارس و همچنین آغاز ماه مبارک رمضان و روز طبیعت افزایش چشمگیر تردد ها را در جاده‌های استان خواهیم داشت لذا به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا قبل از شروع ترافیک و افزایش تردد ها برنامه ریزی نمایند تا با کمبود وقت مواجه نشود.


تعداد بازدید : ۱,۰۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال