سه شنبه / ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۹۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

۲ هزار میلیارد تومان در زمینه کشت خرما در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هلدینگ «ماهان» برای نخستین بار در حوزه کشت خرما در میرجاوه این استان در حال سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی است.

۲ هزار میلیارد تومان در زمینه کشت خرما در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری می‌شود
(سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۱۰

داود شهرکی در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ورود شرکت های بزرگ اقتصادی برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان با توجه ظرفیت‌های این استان نوید توسعه و پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی را می دهد.

وی بیان کرد: برای نخستین بار مرکز هدایت و پشتیبانی از سرمایه گذاری در استانداری سیستان و بلوچستان راه اندازی شده که این مرکز نقش بسیار مهمی در حذف بروکراسی اداری دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بزودی سیستم یکپارچه صدور مجوزهای سرمایه گذاری در این مرکز برای تسریع در روند صدور مجوز سرمایه گذاری استقرار می یاید.

وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان دارای ۱۵ بازارچه مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان است که البته اکثر این بازارچه ها یک طرفه بوده و برای نخستین بار با کشور پاکستان در حال راه‌اندازی سه بازارچه مرزی مشترک هستیم.

شهرکی اظهارداشت: صادرات خرد به منظور بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان در پایانه های میلک و میرجاوه فعال شده که این امر نقش مهمی در ایجاد اشتغال برای مرزنشینان این مناطق داشته است.

وی افزود: ۳۰۰ هزار تن برنج پاکستانی پارسال به منظور تنظیم بازار از طریق سیستان و بلوچستان وارد کشور شده که البته بخشی از این واردات توسط بخش خصوصی و با ارز آزاد انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرآیند صدور مجوز مرغداری پس از ۱۰ سال وقفه دوباره در این استان رونق گرفته است که این امر نقش مهمی در خودکفایی منطقه از واردات مرغ دارد.

وی بیان کرد: برنامه ریزی شده برای ۴۰۰ واحد مرغداری در سیستان و بلوچستان آب پایدار تامین شود که این امر نقش مهمی در افزایش تولید گوشت سفید دارد.

تعداد بازدید : ۹۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال