پنج شنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۰۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر تامین و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان و سفره روزه داران اولویت‌دار و حائز اهمیت است، بر تامین کالاهای اساسی و نظارت و کنترل بر قیمت های این اقلام در حین توزیع تاکید کرد.

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر تامین و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی
(پنج شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۳۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست تنظیم بازار استان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه‌های نظارتی و اجرایی و با شرکت ویدیو کنفرانسی فرمانداران سراسر استان برگزار شد، اظهار داشت: هدف اصلی ستاد تنظیم بازار استان در وهله اول تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و دوم کنترل و نظارت بر قیمت های عرضه این کالاها به مردم است.

وی افزود: انتظار ما از مردم متدین و روزه دار سیستان و بلوچستان نیز این است که در ایام ماه مبارک رمضان تخلفات احتمالی را به مراجع ذیربط گزارش کنند.

استاندار با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه از سوی فرمانداران و اعلام نیاز به برخی از کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن و شکر خاطرنشان کرد: فرمانداری‌ها اقلام مورد نیاز را به سازمان جهاد کشاورزی اعلام تا بر اساس نیاز اعلام شده این اقلام تامین شود.

وی همچنین تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان قیمت ۱۰ کالای اساسی از قبیل روغن، برنج، شکر، گوشت، مرغ و گوشت را به شهرستانها اعلام تا فرمانداران با کمک مردم و مراجع نظارتی قیمت‌ها را رصد کنند و به موارد تخلف احتمالی رسیدگی شود.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان در خصوص تأمین گوشت مورد نیاز مردم نیز تصریح کرد: با توجه به واردات دام با ارز دولتی، استان بایستی منبع تأمین گوشت کشور باشد و این کالا بجای خرید و حمل از برزیل از کشورهای همجوار و کشورهای آسیای میانه تامین شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که روغن به اندازه کافی در بازار به ویژه در واحدهای خرده فروشی وجود دارد، بر حمل به موقع روغن مصرفی مردم تاکید کرد و افزود: در حمل و نقل سایر کالاهای اساسی نیز باید تسهیل و روانسازی لازم انجام شود تا با توجه به نیاز مردم به ویژه در ماه مبارک رمضان بازار دچار التهاب نشود.

مدرس خیابانی گفت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان یکی از بزرگترین تولید کنندگان خرما در کشور می‌باشد، به منظور جلوگیری از افزایش غیرمتعارف قیمتها، فرمانداران هر یک از شهرستانها غرفه‌های ویژه عرضه خرما آماده کنند تا با ارتباط و تعامل با سردخانه داران، خرما به صورت مستقیم و با واسطه کمتری به مردم عرضه شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد؛ قیمت مصوب خرما نیز توسط سازمان جهاد کشاورزی جهت اطلاع رسانی عمومی به رسانه‌ها اعلام شود.

در این نشست دو ساعته مقرر شد؛ اقلام اساسی اعلامی از سوی فرمانداران توسط سازمان جهاد کشاورزی تامین و در اولین فرصت ممکن به هر یک از شهرستان‌ها حمل شود.

تعداد بازدید : ۹۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال