پنج شنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۰۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر تشکیل قرارگاه جهادی خیرین

استاندار گفت: گروه‌های جهادی، خیرین و نهادهای انقلابی که در استان کار می‌کنند در قالب قرارگاه جهادی گردآوری شوند.

تاکید استاندار بر تشکیل قرارگاه جهادی خیرین
(پنج شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱) ۱۰:۴۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشست اعضای موسسه هاسب، خیرین،نهادهای انقلابی، گروههای جهادی و مدیران مرتبط به ریاست حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در استانداری برگزار شد.

مدرس خیابانی در این نشست اظهار داشت: خیرین و گروههای جهادی و همچنین نهادهای انقلابی متعدد در سطح استان فعالیت می‌کنند و در پهنه ها و حوزه‌های مختلف کارهای عام المنفعه انجام می دهند که متاسفانه بانک اطلاعاتی کامل از این گروه‌ها و نوع اقداماتی که انجام می دهند وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اقدامات انجام شده توسط این گروه ها باید به صورت هدفمند اجرا و عملیاتی شود.

استاندار ادامه داد: در راستای شناسایی و هدفمند کردن اقدامات گروه های جهادی و خیرین قرارگاه خیرین تشکیل شود.

وی گفت: این قرارگاه موظف به اجرای چهار وظیفه می باشد و در مرحله اول باید بانک اطلاعاتی یکپارچه از آمار گروه‌های جهادی و خیرین که در استان کار می‌کنند گردآوری شود.

مدرس خیابانی افزود: دومین وظیفه قرارگاه جهادی، تعیین پروژه‌های اولویت‌دار استان است که مشخص شود کدام پروژه و در کدام شهرستان اولویت اجرا دارد و در اجرای پروژه ها تداخلی بین دستگاه‌های دولتی و گروه‌های جهادی ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: گروه های جهادی و خیرین در حوزه‌های مختلف همچون مدرسه سازی، آموزش، ایجاد اشتغال، شیلات و صیادی فعالیت دارند اما آنچه که به طور خاص برای استان اولویت دارد ساخت فضاهای آموزشی و مدرسه سازی، ساخت فضاهای بهداشتی و درمانی و مبحث آبرسانی به روستاها است که باید خیرین به طور ویژه در این حوزه‌ها ورود کنند.

استاندار اظهار داشت: سومین توقعی که از قرارگاه جهادی متصور است هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی است چرا که خیرین زیادی وجود دارند که کارهای عام‌المنفعه در حوزه‌های مختلف انجام می دهد اما به دلیل عدم هماهنگی با دستگاه های اجرایی با مانع روبرو می شوند. لذا قرارگاه به عنوان رابط در بین دستگاه های اجرایی و خیرین هماهنگی لازم برای امور اداری را انجام دهد.

استاندارد گفت: یکی دیگر از وظایف قرارگاه جهادی رصد و پایش اجرای پروژه ها و پایش درصد پیشرفت فیزیکی آن ها و بررسی آثار و نتایج اجرای این پروژه هاست.

مدرس خیابانی در این جلسه تاکید کرد: فرمانداران ظرف یک هفته گروه‌های جهادی و خیرین که در سه حوزه مدرسه سازی بهداشت و درمان و آبرسانی در سطح هر شهرستان کار می کنند شناسایی و بانک اطلاعاتی جامع مربوطه را ارائه دهند تا مشخص شود در کل استان چه تعداد گروه فعال وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی نیز باید شناسنامه‌دار باشند و برای انجام امور جهادی تاییدیه از قرارگاه قدس داشته باشند تا به عنوان گروه جهادی شناخته شوند.

تعداد بازدید : ۱,۱۷۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال