جمعه / ۱۷ تیر ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۰۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

۶۰ دوربین نظارتی کنترل ترافیک در زاهدان راه اندازی می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۶۰ دوربین نظارتی کنترل ترافیک با اعلام اولویت پلیس در بلوار خلیج فارس و خیابان دانشگاه زاهدان تا نیمه اول مرداد ماه سال جاری راه اندازی می شود.

۶۰ دوربین نظارتی کنترل ترافیک در زاهدان راه اندازی می شود
(جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱) ۰۸:۲۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی، پنجشنبه شب در کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سال جاری شاهد کاهش تصادفات جاده ای بودیم که علاوه بر این شدت تصادفات به علت کم شدن میزان متوفی روند نزولی یافت.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار نرخ تصادفات درون شهری در ۳ ماهه سال‌جاری کاهش محسوسی داشته است، افزود: در سه ماهه ابتدای سال جاری ۷ کشته در تصادفات درون شهری داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رقم ۱۷ نفر نشان دهنده کاهشی محسوس است.

وی با اشاره به لزوم تلاش بیشتر جهت دو طرفه کردن مسیرهای ارتباطی استان خاطرنشان کرد: به لحاظ تعداد تصادفات در بین استان‌ها رتبه ۳۰ ام را در کشور داشتیم اما با وجود کمترین تصادف در بین استان‌های کشور،بالاترین آمار فوتی ها مربوط به سیستان و بلوچستان است و در تصادفات منجر به فوت این استان رتبه اول را داشته است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: کنترل و نظارت در شهر زاهدان تا حد زیادی می‌تواند به کاهش تصادفات رانندگی درون شهری کمک کند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم برای دوربین های هوشمند در سطح استان سیستان و بلوچستان کد تعریف کنیم به راحتی می توانیم با کسانی که قانون را زیر پا می گذارند برخورد نماییم.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه در ایام عید پلیس راهور به خوبی وظایف خود را انجام داده است، تصریح کرد:: با اعلام آمادگی شهرداری زاهدان ۶۰ دوربین نظارتی با اولویت پلیس در بلوار خلیج فارس و خیابان دانشگاه ‌زاهدان تا نیمه اول مرداد ماه سال جاری راه اندازی خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و ورود زائرین عزیز پاکستانی از مرز ریمدان باید تدابیر لازم برای ایجاد محدودیت های ترافیکی جهت سهولت در جابجایی زائران از مرز های ریمدان و میرجاوه در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: ۸۷ درصد تصادفات مربوط به ورودی شهر ها بوده و بیشترین نوع تصادفات از نوع رخ به رخ به دلیل جاده های دو طرف است.

تعداد بازدید : ۱,۴۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال