سه شنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۸:۴۶
سرویس : اخبار اربعین
کد خبر : ۱۱۵۷۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار اربعین

۱۳ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند

زاهدان- سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون حدود ۱۳ هزار زائر پاکستانی از طریق دو مرز میرجاوه و ریمدان وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند.

۱۳ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند
(سه شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱) ۰۸:۴۶

به گزارش خبرگزاری مهر جواد قنبری اظهار داشت: از ابتدای مردادماه تاکنون ۱۲ هزار و ۸۱۱ زائر پاکستانی از طریق دو مرز میرجاوه و ریمدان وارد استان سیستان و بلوچستان شده‌اند.

سخنگوی ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان گفت: از این تعداد شش هزار و ۵۱۷ زائر از طریق پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و شش هزار و ۲۹۴ زائر از طریق پایانه مرزی شهرستان میرجاوه وارد استان شده‌اند که عمدتاً توسط اتوبوس عازم مشهد و قم شده و در ادامه عازم کربلا خواهند بود.

وی بیان کرد: روز گذشته ۵۶۹ زائر از طریق پایانه ریمدان و ۲۴۷ زائر از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد استان شدند که پس از استراحت موقت و پذیرایی استان را به قصد زیارت ترک می‌کنند و آمار ورودی زائران به تدریج با نزدیک شدن به اربعین حسینی افزایش خواهد داشت.

قنبری با تاکید بر اینکه در حال حاضر به همت دستگاه‌های مختلف و گروه‌های مردمی همه امکانات لازم برای رفاه حال زائران در دو پایانه مرزی استان فراهم شده، افزود: خوشبختانه در این زمینه کمبودی وجود ندارد و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در جلسات ستاد اربعین استان به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان و حضور میدانی و رصد مستمر ایشان و تیم تعیین شده در این حوزه، شرایط برای پذیرایی مطلوب از زائران عزیز کشور دوست و همسایه در استان مهیا است.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امسال مرز ریمدان در جنوب استان برای نخستین بار برای ورود زائران تعیین شده، خاطرنشان کرد: میزان ورودی زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود پیش از شیوع بیماری کرونا حدود ۸۰ درصد کاهش داشته که علت اصلی آن وقوع سیل در کشور پاکستان است و در این حوزه نیز ما با عزیزانمان در کشور همسایه ابراز همدردی می‌کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال