جمعه / ۴ آذر ۱۴۰۱ / ۰۷:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۲۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

مطالعات باید به ثروت تبدیل شود

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مطالعه و پژوهش پیرامون ظرفیتهای طبیعی استان؛ وظیفه مهم مراکز دانشگاهی است، گفت: سیاست امروز ما تولید محصول از مطالعاتی بوده که در استان انجام شده لذا نیاز است؛ این مطالعات به صورت عملی و کاربردی برای مردم تبدیل به ثروت شود.

مطالعات باید به ثروت تبدیل شود
(جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱) ۰۷:۱۴

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست مشترک با رییس سازمان جهاد دانشگاهی اظهارداشت: باید در حوزه های مختلف از جمله آب که نیاز فوری استان است، تقسیم وظایف صورت گیرد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی کارهای بزرگی در سیستان و بلوچستان انجام داده که نشان می‌دهد هر‌جا تفکر بسیجی و خالصانه وجود داشته باشد، غیر ممکن و بن بستی وجود ندارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خوشبختانه این استان با وجود تمام محرومیت ها یکی از مدلهای موفق در عرصه تحقیقات و پژوهش است.

وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گیاهان دارویی و پرورش دام دارد که باید به صورت ویژه از آن استفاده کرد.

مدرس‌ خیابانی خاطرنشان کرد: باید برای رسیدن به موفقیت از مقیاس کوچک شروع کنیم تا به موفقیت های بزرگتر برسیم.


حسن مسلمی نائینی رییس سازمان جهاد دانشگاهی نیز در این نشست مشترک گفت: سیستان و بلوچستان جزو استان های پیشتاز و برتر در حوزه پژوهش است.

وی با بیان اینکه یکی از برترین دانشگاه های کشور در سیستان و بلوچستان قرار دارد، افزود: اقدامات مبتکرانه و بسیار نویی در این خطه انجام شده است.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان به علت وجود منابع طبیعی چون باد و خورشید یک منطقه بکر برای انجام کارهای نوآورانه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی پشتیبان همه طرح های نوآورانه است و این طرح‌ها از حمایت جهاد دانشگاهی برخوردار است.

گفتنی است؛ سیستان و بلوچستان مقصد اولین سفر استانی رییس سازمان جهاد دانشگاهی قرار گرفت. همچنین بررسی و رفع موانع در حوزه‌های پژوهش و طرحهای نوآورانه از اهداف این سفر محسوب می‌شود.

تعداد بازدید : ۱,۱۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال