یکشنبه / ۲۰ آذر ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۵۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:

اشد مجازات برای خودروهای پلاک مخدوش / لزوم فرهنگ سازی جهت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی

استاندار سیستان بلوچستان گفت: در چهارچوب مصوبات کمیسیون راه های استان با هماهنگی مراجع قضایی؛ خودروهای دارای پلاک مخدوش یا فاقد معاینه فنی، علاوه بر ضبط گواهینامه به مدت حداقل ۶ ماه توقیف می شوند.

اشد مجازات برای خودروهای پلاک مخدوش / لزوم فرهنگ سازی جهت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی
(یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱) ۱۰:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در حاشیه کمیسیون اجرایی حمل و نقل جاده‌ای و شورای راهبردی تصادفات با اشاره به تلفات جاده‌ای اظهار داشت : این استان با کمترین میزان تصادفات بیشترین تلفات را متحمل شده است.

وی افزود: متاسفانه ۹۲ درصد تصادفات جاده‌ای در استان سیستان و بلوچستان به صورت رخ به رخ و در جاده های یک بانده رخ داده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برای کاهش خسارات باید الویت تعیین کرده و روی نقاط حادثه خیز تمرکز نماییم.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از علل تصادفات عامل انسانی است، خاطر نشان کرد: دستگاه های فرهنگی نقش مهمی در کاهش تصادفات و فرهنگ سازی جهت رعایت قوانین و اصول ایمنی را دارند.

مدرس خیابانی ضمن تقدیر از ناوگان اتوبوسرانی ادامه داد: خوشبختانه اتوبوس ها در تصادفات جاده ای دخیل نبوده اند.

استاندار سیستان بلوچستان گفت: در چهارچوب مصوبات کمیسیون راه ها با هماهنگی با مرجع قضایی؛ خودروهای دارای پلاک مخدوش یا فاقد معاینه فنی، علاوه بر ضبط گواهینامه توقیف حداقل ۶ ماهه وسیله نقلیه را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه رانندگی جز مشاغل سخت محسوب می‌شود افزود: باید با توجه به حساسیت این شغل استراحتگاه مناسب برای رانندگان تعبیه شود.

مدرس خیابانی با اشاره به دوبانده شدن محور گشت به سراوان اذعان کرد: دو بانده شدن این جاده به عنوان یک نقطه حادثه خیر و پرترافیک از مطالبات مردم محسوب می‌شد که هم‌اینک زیر بار ترافیکی رفته است.

وی تاکید کرد: ۴۴ درصد واژگونی خودرو و خروج از جاده‌ها، ۳۴ درصد برخورد چند وسیله ای، ۷ درصد برخورد وسیله نقلیه با جاده، یک درصد برخورد وسیله نقلیه با اجسام و ۱۴ درصد سایر عوامل موجب بروز تصادفات جاده‌ای در سیستان و بلوچستان شده است.

تعداد بازدید : ۹۶۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال