چهارشنبه / ۲۱ دی ۱۴۰۱ / ۰۹:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۱۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

استفاده از ظرفیت مرز؛ ضرورت مهم سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از ظرفیت مرز؛ یکی از برنامه ها و ضرورت های مهم استان است که علاوه بر صادرات اقلام مصرفی، با توجه به محصولات تولیدی بی نظیر باید به تولید محصولات گرمسیری و منحصر به فرد استان بپردازیم و محصولات تولیدی را سایر کشورها صادر کنیم.

استفاده از ظرفیت مرز؛ ضرورت مهم سیستان و بلوچستان است
(چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱) ۰۹:۴۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در نشست با سران طوایف و معتمدین استان اظهار داشت: بزرگترین ظرفیت این استان پهناور؛ مرز است که با استفاده از آن می توانیم به بازار همه کشورها دسترسی داشته باشیم.

وی افزود: استان ظرفیت های بالقوه فراوانی دارد و این ظرفیت ها زمانی به بهره برداری می‌رسد که همه مردم و به ویژه معتمدین در امور مهم مشارکت بیشتری داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بخشی از مشکلات و کمبودهای این استان ناشی از کم کاری است لذا باید همه تلاش کنیم و در راستای به فعلیت رساندن ظرفیت های ناشناخته و توسعه استان گام برداریم.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل تعاونی های محلی خاطرنشان کرد: شما سران طوایف می‌توانید با تشکیل تعاونی های محلی، در زمینه کشاورزی، دامداری و ایجاد کارگاههای تولیدی فعالیت کنید و از محل عرضه محصولات تولیدی و کسب درآمد بخش زیادی از مشکلات منطقه خود را حل نمایید.

محمد کرمی با اشاره به وجود ظرفیت های معدنی در استان ادامه داد: فعالیت در حوزه معادن نباید بر اساس خام فروشی انجام شود، بنابراین در واگذاری مجوزها، اولویت با افرادی است که صنایع تبدیلی ایجاد کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: گسترش صنایع تبدیلی علاوه بر ایجاد اشتغال موجب توسعه استان نیز می‌شود.

کرمی تصریح کرد: این استان از ظرفیت کشاورزی خوبی برخوردار است که باید از آن به نحو مطلوب بهره برداری و تولید ثروت شود.

وی با بیان اینکه خداوند زمین را برای استفاده ما انسان ها خلق کرده، اظهار داشت: مناطق مختلف سیستان و بلوچستان استعداد بالقوه ای در تولید نخیلات و خرما دارد، بنابراین ضرورت دارد؛ نهضت نخل کاری در این استان شکل بگیرد چراکه تاثیر زیادی بر اشتغالزایی و بهبود اقتصاد خانوار دارد.

کرمی ادامه داد: مشارکت بخش خصوصی در حوزه شهرداری‌ها نیز قابل توجه است چرا که این مشارکت ها باعث ارائه خدمات بهتر به شهروندان، همکاری و هم افزایی بیشتر در انجام امور خواهد شد.

وی در پایان نقش سران طوایف و معتمدین را در حل مشکلات مردم مهم دانست و بیان داشت: کار را برای خدا انجام دهید و مطمئن باشید خداوند به کارتان برکت می دهد و در انجام کارها دنبال تمجید دیگران نباشید و بدانید هر کاری انجام می دهید، خداوند می‌بیند.

تعداد بازدید : ۷۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال