دوشنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

چهارمین بانک عامل اعطای تسهیلات اجرای طرح برکت آفتاب، ابلاغ لازم را دریافت کرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: استان سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط مطلوب تابش خورشید، یکی از استانهایی مستعد ایجاد نیروگاه های خورشیدی در کشور است.

چهارمین بانک عامل اعطای تسهیلات اجرای طرح برکت آفتاب، ابلاغ لازم را دریافت کرد
(دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۲:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ منصور بیجار اظهار داشت: در ابتدای سال جاری با هدف استفاده از انرژهای پاک و ایجاد اشتغال و افزایش درآمد در روستاها و مناطق حاشیه شهرها، تفاهمنامه پنج جانبه ای بین وزارت نیرو، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بسیج سازندگی منعقد شد، که بر اساس این تفاهم نامه با اعطای تسهیلات یک میلیارد و 200 میلیون ریالی به هر متقاضی، بیست هزار واحد نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس 5 کیلو وات در استان احداث خواهد شد.

وی تصریح کرد: افراد و خانوارهای ساکن در روستاها و مناطق حاشیه شهرها که شرایط عمومی و اختصاصی درج شده در سامانه ساتبا (شرکت توزیع برق) و بسیج سازندگی را داشته باشند می توانند با مراجعه به فرمانداری ها، در سامانه ملی خرید تضمینی برق فتوولتاییک (مهرسان) ثبت نام کنند که تا کنون تعداد 3 هزار و 270 متقاضی در سامانه مهرسان ثبت نام کرده اند و در مرحله عقد قرارداد و معرفی به بانکهای عامل می باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی اذعان کرد: اجرای این طرح نه تنها سبب ماندارگاری خانوارها در مناطق روستایی خواهد شد بلکه با خرید تضمینی برق تولیدی از آنها در این مناطق اشتغال نیز ایجاد می شود.

گفتنی است معاونت هماهنگی امور عمرانی به عنوان ناظر عالی طرح، نقش راهبری، گزارش گیری، مشکل یابی و اعلام تصمیمات به دیگر دستگاههای اجرایی ذیربط را بر عهده دارد.

تعداد بازدید : ۱,۰۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال