چهارشنبه / ۹ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۳:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۱۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

کم کاری هیچ یک از دستگاه های اجرایی در خصوص وقوع حوادث جاده ای؛ پذیرفتنی نیست

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کم‌کاری هیچ دستگاهی، در خصوص وقوع حوادث جاده ای قابل پذیرش نیست، دستگاه های نظارتی بر عملکرد همه دستگاه های اجرایی در این خصوص نظارت کنند.

کم کاری هیچ یک از دستگاه های اجرایی در خصوص وقوع حوادث جاده ای؛ پذیرفتنی نیست
(چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲) ۱۳:۳۸
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای هماهنگی ترافیک استان با تاکید بر پیشگیری از وقوع حوادث جاده ای و تصادفات اظهار داشت: بازرسان مربوطه پیگیری لازم در زمینه نقش دستگاههای اجرایی پیرامون تصادفات را بررسی نموده و گزارش دقیقی به شورا ارائه نمایند.

وی گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی، تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات در سطح جامعه دارد که در این بین صدا و سیما، آموزش و پرورش، دستگاه های فرهنگی و اجرایی در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی نقش اساسی دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: وقوع هر حادثه رانندگی، هزینه‌های گزافی را برای خانواده‌ها و سیستم های درمانی و خدمات رسان تحمیل می‌کند که بیشترین هزینه یک تصادف، مربوط به مشکلات روحی و روانی است که برای خانواده ها ایجاد می کند.

کرمی بیان داشت: با شناسایی نقاط حادثه خیز و افزایش تابلوهای راهنمایی و رانندگی در این مسیرها برنامه ریزی لازم در جهت کاهش حوادث صورت بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تاثیرات منفی وقوع حوادث رانندگی در سطح خانواده و جامعه افزود: با پیشگیری از وقوع یک تصادف می توانیم از آسیب دیدگی چندین خانواده جلوگیری کنیم.

استاندارسیستان و بلوچستان تصریح کرد: دستگاه های اجرایی موظف‌ هستند؛ تجزیه و تحلیل دقیق از وقوع حوادث ارائه نمایند و جلسات لازم را برگزار و با تلاش مضاعف، نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنند.

کرمی با اشاره به وجود خودروهای پلاک مخدوش در سطح استان اذعان کرد: باید وضعیت این خودروها به زودی مشخص و قوانین راهنمایی و رانندگی بدون هیچ گونه چشم پوشی و اغماضی در سطح استان به درستی اعمال شود.

وی خاطر نشان کرد: همه مسئولین باید تلاش نمایند در چند روز باقی مانده تعطیلات عید نوروز، شهروندان در حوادث رانندگی دچار مشکل نشوند.

استاندار با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در زمینه افزایش تجارت از طریق مبادی ورودی و خروجی استان بیان داشت: بعد از ایام تعطیلات نوروز، شاهد افزایش تردد خودروهای های سنگین در جاده های استان خواهیم بود که باید اقدامات پیشگیرانه را در زمینه کاهش تصادفات افزایش دهیم.

کرمی با تاکید بر خدمات رسانی شایسته به مسافرین نوروزی تصریح کرد: خدمات رسانی به مسافرین نوروزی باید با حساسیت ویژه و مناسب باشد تا شاهد جذب گردشگر در سطح استان باشیم.

وی اذعان کرد: انتظار داریم؛ دستگاه‌ها و فرمانداران در عرصه سفرهای نوروزی و امور مربوط به خدمات رسانی به مسافران، نوآوری و خلاقیت داشته باشند که این خلاقیت و نوآوری سبب پیشرفت در کارها خواهد شد.

استاندار با اشاره به اعلام هشدار از سوی هواشناسی بیان داشت: شهرستان ها با تشکیل ستاد مدیریت بحران در جهت پیشگیری از حوادث احتمالی اقدامات لازم را انجام داده و آمادگی لازم برای مقابله با حوادث احتمالی را داشته باشند.
تعداد بازدید : ۵۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال