دوشنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۰:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دستگاه‌ها توجه ویژه ای به سلامت نیروی های انسانی خود داشته باشند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شیوع موج جدید کرونا همه دستگاه‌ها، ادارات و موسسات باید با رعایت نکات پیشگیرانه به سلامت نیروهای انسانی خود توجه ویژه داشته باشند.

دستگاه‌ها توجه ویژه ای به سلامت نیروی های انسانی خود داشته باشند
(دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲) ۱۰:۴۴
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد کرمی در جلسه مشترک شورای پدافند غیرعامل و ستاد مدیریت کرونا استان اظهار داشت: با توجه به شیوع موج جدید کرونا در کشور ۱۸ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند که خوشبختانه استان سیستان و بلوچستان در این رنگبندی قرار ندارد و فقط زابل وضعیت نارنجی دارد و اکثر شهرها زرد هستند.

وی افزود : تعداد ۵ نفر از شهرواندان عزیزمان در هفته اخیر جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند که این اتفاق می طلبد که شهروندان مسائل بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا وضعیت بدتر نشود.

کرمی با اشاره به این موضوع که پیشگیری خیلی راحت تر از درمان است، بیان کرد : با رعایت نکات پیشگیرانه شامل ماسک زدن در اماکن عمومی و عدم تجمعات بی مورد و همچنین تزریق واکسن یادآور کرونا دردسر و هزینه بسیار کمتری نسبت به درمان این بیماری خواهیم داشت‌..

وی گفت: مهمترین سرمایه ما فرزندان این آب و خاک هستند که در مدارس مشغول تحصیل هستند از همین رو آموزش و پرورش باید شرایط پیشگیرانه در مدارس را به خوبی اجرا کند تا این سرمایه های انسانی دچار مشکلی نشوند.

وی افزود: کشوری که دارای نیروی انسانی سالم نباشد نمیتواند رشد کند و مشکلات را رفع کند پس سلامت نیروهای انسانی از اهمیت بالایی برخودار است.

کرمی با اشاره به فرا رسیدن شبهای پر فضیلت قدر گفت: در این شبهای عزیز نمازگزاران و روزه داران جهت برپایی مراسم این شبها در مساجد تجمع می‌کنند و می طلبد این عزیزان تمامی موارد پیشگیری را رعایت کنند تا از بروز مشکلات جلوگیری کرد.

گفتنی است؛ در این جلسه روسای دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در حوزه های خود ارائه کردند.
تعداد بازدید : ۴۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال