پنج شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ / ۰۸:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۵۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دانشگاه ها از ارکان اساسی پیشرفت هر منطقه ای هستند / لزوم ارائه آموزش های مهارت محور

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه ها و اساتید آن ها از ارکان اساسی در رشد و شکوفایی هر منطقه ای هستند‌.

دانشگاه ها از ارکان اساسی پیشرفت هر منطقه ای هستند / لزوم ارائه آموزش های مهارت محور
(پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲) ۰۸:۵۳
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با رئیس و تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه زابل اظهار داشت: منطقه سیستان علاوه بر مشکلات، فرصت‌های فراوانی هم دارد که برای رفع مشکلات اقداماتی در حال انجام است، و جهت بهره‌مندی از فرصت ها نیز باید برنامه‌هایی مدون گردد.

وی با اشاره به درآمد برخی مناطق کشور از جمله استان یزد از کشاورزی گلخانه‌ای بیان داشت: از تجارب موفق و دانش‌های نوین کشاورزی در این منطقه نیز باید بهره برداری کرد.

وی با اشاره به اقدامات قرارگاه غدیر در زمینه اشتغال تصریح کرد: اساتیدی که توانمندی‌های علمی و اقتصادی دارند، با استفاده از ظرفیت‌ جوانان در راستای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تعاونی‌های دانش بنیان اقدام کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت خوب دانشگاه کشاورزی شهرستان زابل اذعان کرد: دانشگاه باید در کارهای تحقیقاتی پیش قدم باشد و در همه جای دنیا دانشگاه عامل تغییر و تحول می‌باشد.

وی بیان داشت: عملکرد ضعیفی در زمینه آموزش های عمومی داریم از همین رو مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی باید تلاش بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: دانشگاه باید تربیت دانشجوی مهارت محور را سرلوحه کار خود قرار دهد، تا دانشجو بعد از فارغ التحصیلی با ورود به عرصه کار و فعالیت بتواند تغییر ایجاد کند.

وی اذعان کرد: ما دو مشکل اساسی در این استان داریم، یکی عدم تخصص در کارها و دوم آسیب دیدن فرهنگ کار در جامعه است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: دانشگاه‌ با تغییر دیدگاه‌ در جوانان، باید فرهنگ کار و اراده را در جوانان تقویت کند.

کرمی با تاکید بر آموزش تجارت به جوانان بیان داشت: دانشگاه‌ بایدطرحهایی ارائه نماید که هم دانشگاه از آن بهره‌مند شود و هم برای مردم مفید باشد.
تعداد بازدید : ۵۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال