پنج شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۲:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۷۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

یک واحد مرغداری ۲۷ هزار قطعه ای در زاهدان به بهره‌برداری رسید

صبح امروز با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان بخش کشاورزی استان، با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، احیای یک واحد مرغداری ۲۷ هزار قطعه ای در شهرستان زاهدان به اتمام رسیده و به مدار تولید پیوست.

یک واحد مرغداری ۲۷ هزار قطعه ای در زاهدان به بهره‌برداری رسید
(پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۲) ۱۲:۲۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ استاندار سیستان وبلوچستان در جریان این برنامه گفت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی علاوه بر تولید از جمله مهم‌ترین اولویت ها و راهبردهای بخش کشاورزی این استان است.

محمد کرمی تصریح کرد: توجه به مزایای متعدد صنایع تبدیلی از جمله ایجاد اشتغال، فرآوری و افزایش مدت مصرف محصولات کشاورزی، کاهش هزینه‌ها و هدررفت محصولات کشاورزی، توسعه و گسترش این صنایع راهی در جهت رشد اقتصادی و تحقق شعار سال است.

وی ادامه داد: انتخاب شعار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «مهار تورم و رشد تولید» نشان دهنده نقش و اهمیت تولید در رونق اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم است.

استاندار سیستان و بلوچستان مردمی کردن اقتصاد را از عوامل مهم رشد تولید عنوان و تاکید کرد: در تلاش هستیم حضور مردم در بخش های مختلف اقتصادی استان بیشتر شود چرا که تنها راه اعتلای اقتصاد و توسعه این منطقه است و برای عملی شدن آن راهی جز کاهش مداخله دولت در اقتصاد نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز با بیان گزارشی از روند توسعه واحدهای مرغداری در استان اظهار داشت: به منظور خودکفایی در تولید گوشت مرغ از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۸۶۱ موافقت اصولی برای احداث مرغداری صادر شده است.

سید محمدرضا سیدحسینی افزود: کار ساخت و تجهیز ۱۰۵ واحد مرغداری جدید الاحداث به اتمام رسیده و با جوجه ریزی همه این واحد ها بخش عمده کمبود مرغ در استان با همت مرغداران سیستان وبلوچستان تأمین خواهد شد.
تعداد بازدید : ۵۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال