یکشنبه / ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۴:۴۲
سرویس : فرمانداری دشتیاری
کد خبر : ۱۲۱۴۹
گزارشگر : ۱۷۲۸
سرویس فرمانداری دشتیاری

دیدار فرماندار دشتیاری با هنرمندان عرصه های موسیقی، شعر،نمایش و نویسندگان

دیدار فرماندار دشتیاری با هنرمندان عرصه های موسیقی، شعر،نمایش و نویسندگان
(یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۴:۴۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دشتیاری ؛

صبح امروز جناب آقای مهندس شکری فرماندارشهرستان دشتیاری با هنرمندان عرصه های مختلف هنری(موسیقی، شعر، نویسنده، نمایش) دیدار و گفتگو نمودند.

شکری فرماندار شهرستان دشتیاری ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم هنرمندان در مورد تأثیر هنرمندان در جامعه امروزی سخنانی ایراد فرمودند.

وی اظهار داشتند: هنرمندان از جمله شاعران با یک بیت می توانند فرهنگ و افکار جامعه را تحت تأثیر قرار دهند این در حالیست که در عرصه های دیگر برای درک یک موضوع کلیه سازمان ها و افراد بکار گرفته شوند تا بتوانند هدف غایی را حاصل کنند حال آنکه در عرصه هنر اینگونه نیست و تأثیر پذیری جامعه از فرهنگ و هنر بسیار بالاست.

همچنین ایشان افزودند: هنرمندان نیاز به توجه و حمایت ببیشتری دارند و کلید هنر دیده شدن است و هنرمند باید در دو بعد فعالیت های هنری و معیشتی مورد توجه و حمایت قرار گیرد و بدین سبب انگیزه ای در جهت رشد و معرفی هنر حرفه ای در افراد هنرمند ایجاد شود و در این راستا انجمن های نمایش، موسیقی، شعر و ادبیات و غیره تشکیل گردد و از حداکثر ظرفیت های انسانی و منابع در دسترس استفاده گردد.

شکری فرماندار  شهرستان از تمامی دستگاه های اجرایی سطح شهرستان جهت همکاری با هنرمندان و هنردوستان جهت معرفی هنرهای اصیل منطقه دشتیاری دعوت به همکاری نمود.

در این دیدار هنرمندان از توانایی های هنری شهرستان دشتیاری و همچنین کمبودهای زیرساختی و مشکلات جامعه هنری به بحث و گفتگو پرداختند.

کمبود فضاهای فرهنگی و هنری شهرستان، اشتغال هنرمندان، بیمه و تبادلات فرهنگی و هنری با کشور دوست و همسایه پاکستان از مهمترین موضوعات این نشست بود.

در پایان فرماندار ضمن ارائه راهکار و پیشنهادات تخصصی قول پیگیری و همکاری در زمینه رفع موانع و آماده سازی فضاهای کاری برای هنرمندان را مطرح نمودند و در انتها از هنرمندان حاضر در جلسه تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

 

تعداد بازدید : ۱۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

شعار سال